Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsga és a költözés...

Egyetemi vizsga és a költözés kérdése. Örök klasszikus?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg kérdés van már ilyen témában, de attól még hátha mégis kicsit egyedi...

Szóval első éves hallgató vagyok és még vagyok lőve. Mennyire kell kiöltözni vagy mennyire nem egy vizsgára? A vizsga 2 részből áll, első körben írásbeli gép előtt, utána ha megvan a 2es akkor nem kötelező a szóbeli ha nincs meg akkor meg kötelező. Ebből kiindulva szerintetek ki kell öltözni? Az "illem" ezt követelné, de közben meg ha én leszek egyedül öltönyben az elég kellemetlen... Azt, hogy ki vizsgáztat nem tudjuk, mert 4 teremben 4 különböző tanár van.



2019. dec. 31. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóbelire illik.

Írásbelire akkor szoktam, ha olyan tanárral vagyunk, aki egyébként is elegánsabban jár.

A helyedben öltönyt nem húznék. Inkább amolyan hétköznapi elegánst. Szövet nadrág + ing, esetleg egy nyakkendő.

2019. dec. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szóbelire kell, ilyenkor úgy kell készülni, hogy szóbelizel is. 1-vel egyetértek, nem kell túltolni, de azért látszódjon, hogy nem a sarki boltba ugrottál le.
2019. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem biztos, hogy meg lesz a 2-es, akkor legalább egy akármilyen(nem feltétlen fehér) ing legyen rajtad, öltöny nem kell, viszont ne legyen szaggatott, vagy lyukas a gatyád sem, az ing felé pedig egy kötött pulcsit vennék fel, amiből kilátszik az ing gallérja, ennek hiányában, mindenképp csak ingben mennék be szóbelizni. Illetve, ha lehet, akkor azért ne futócipő legyen rajtad, de alkalmi cipő azért nem kell, ha van a kettő kategória közti cipőd.
2019. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi szóbelire kiszoktunk öltözni, írásbelire nem. De ahogy az előző válaszoló is írja, azért ne egy lyukas farmer legyen rajtad!
2020. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felsőbb éveseket kellene megkérdezni az ilyen szokásokról. Én pl. azt mondanám, hogy egyáltalán nem kell kiöltözni, de tudom, hogy ez szak- és egyetemfüggő is.
2020. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy szóbelin ki lenne a vizsgáztató. Nálunk is van ilyen és mi ki szoktunk öltözni, kivéve, ha a legparasztabbik oktató vizsgáztat, akkor nem, de csak azért, mert az az oktató folyamatosan részegen járt be és egyszerűen derogált kiöltözni az alkeszhez (ELTE TTK).
2020. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!