Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami veszélye annak, ha...

Van valami veszélye annak, ha csak kíváncsiságból megyek felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Eredetileg nem akartam továbbtanulni egyetemen/főiskolán, de annyira nagy a nyomás a környezetemben, hogy már kíváncsivá tett, hogy vajon milyen lehet felsőoktatásba járni munka mellett.

Államilag támogatott szakon van valamilyen anyagi vonzata annak, ha nem tartom be az előírásokat, kibukok, stb.?


Nem sok mindent tudok elképzelni de már hallottam olyan rémmeséket, hogy államilag támogatott szakot ki kellett fizetnie az illetőnek, mert valamiféle határérték alá esett a tanulmányi eredménye.



2020. jan. 2. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy félév után hagyod ott, akkor semmi következmény, csak fogynak az állami félévek.

Ha nem érsz el egy adott átlagot, vagy nem szerzed meg a szükséges kreditszámot, átsorolnak költségtérítésre.


Ha otthagyod később, akkor a képzés díjának a felét kell fizetni, bár erre van kiskapu.

2020. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen kiskapura gondolsz?
2020. jan. 2. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg lehet kérelmezni a visszafizetés mellőzését, cserébe alá kell írni, hogy bizonyos ideig itthon vállalat munkát.


Részleteket nem tudok, csak azt, hogy van ilyen.

2020. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam, de nekem egy kicsit hihetetlenül hangzik.

Persze, hogy elsősorban itthon vállalsz munkát ez mért érné meg nekik?

2020. jan. 3. 00:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez eredetileg arra volt, hogy hiányszakmával, például orvosival ne külföldön dolgozza le a teljes életét, hanem itthon is dolgozzon, vagy támogassa, hogy kiképezzenek valaki mást orvosnak.

Aztán úgy oldották meg, hogy mindenkire érvényes legyen. Tengerbiológusra is.

2020. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Úgy van, ha elkezded/beiratkozol őszi félévre és nem fejezed be az első félévedet= nem teszel le egy vizsgát sem, akkor nem vagy köteles visszafizetni a tandíjat.

Szerintem megéri megpróbálni, egy olyan szakon ami tényleg érdekel. Több ember vált szakot élete folyamán. Ezt már ne úgy fogd fel mint az érettségiig, hogy mindenki kötelezően végigjár 12-13 évet általános+középiskolában és gáz ha csúszik 1-2 évet. A felsőoktatás sok esetben önmaguk megtalálásában segít :)

2020. jan. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
37%
Foglalod a helyet más elől...
2020. jan. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!