Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász és pszichológus?

Közgazdász és pszichológus?

Figyelt kérdés

Jelenleg BCE gazdálkodás és menedzsment szakra járok, első éves vagyok. A napokban egyre inkább elkezdett foglalkoztatni a téma, hogy mi lenne ha a következő évben megpróbálnám mellette a pszichoógiát. Mind a kettő iránt érdeklődöm egyébként, talán gazdasági irány felé kicsit jobban de a pszicho is ténylegesen érdekel. A kérdésem az lenne, hogy azon kívül hogy szívesen tanulom és érdekel is, lehet-e belőle később bármi hasznom, hogy mindkét szakot elvégzem? Vagyis ötvözhető-e a kettő szak a későbbi munkám során? Eddig pszicho mesterképzési szakiránynál találtam a munka- és szervezetpszichológiát. Ezen kívül van bármi más lehetőségem? Megérné egyáltalán a kettőt egyszerre tanulnom?

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. jan. 4. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem iszonyat szimpatikus a gazdasági pszichológus munkakör, lehet nem jól írom, a lényeg, profi szinten foglalkozik a reklámokkal..., nézz utána.
2020. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
NEM! Vagy-vagy. A kettő motivációja szöges ellentéte egymásnak.
2020. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan, hogy “gazdasági pszichológus munkakör”. A gazdasági pszichológia egy kutatási terület, nem kapcsolódik hozzá közvetlen munkakör.


Viszont a pszichológusok nagyon hasznosak a termékfejlesztés, stratégia és egyéb gazdasági területeken.


Amiről a 2. ír: féligazság. A klasszikus (klinikai) pszichológia valóban más attitűdöt feltételez, mint a menedzsment. De a pszichológiának nem csak ez a segítő ága létezik, hanem van kognitív pszichológia stb. is.

2020. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

A pszicho levelező hallgatók fele közgazdász nálunk.


Amúgy olvass utána a pszichológiának, mert a tegnapi szigorítás után klinikai szakvizsga nélkül életképtelen lesz kb mindenki

2020. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A HR valamennyire ötvözi mindkét területet.
2020. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha állami helyre be tudsz jutni és képes vagy jól menedzselni az idődet, akkor a legtöbben azt mondanák erre, hogy oké.. de szerintem nem.


A pszichológia sok időt igényel, ráadásul mesterdiploma nélkül kb. szóba sem állnak veled.

(A mai napig nem tudom felfogni, hogy miért nem osztatlan ez a szak)

A mesterképzés után viszont még ott vannak a kemény zsakvizsgák és így még mindig kétes a jó fizetés és állás megszerzése.

2020. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!