Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ország melyik jogi egyetemé...

Az ország melyik jogi egyetemére menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Májusban fogok érettségizni, és már nagyon régóta jogász szeretnék lenni. Kecskeméten lakunk, így bármelyik város szóba jöhet. Az ELTE-ről és a szegedi karról hallottam eddig leginkább azt, hogy nem igazán veszik emberszámba a hallgatókat. Saját véleményekre lennék kíváncsi.

2020. jan. 4. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
ELTE a legnehezebb ahogy hallom. Még a Pazmany illetve Karoli van Pesten, de ezekrol sokat nem tudok. Általában e két suli diakjai mennek vérre itt, hogy melyik a jobb suli...:D
2020. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk nekem az 5 evhez + 1-2 ev nem erne annyit, hogy elmondhassam az ELTE jogi karan vegeztem. Tanarokrol azt hallom, hogy nem túl korrektek ott.
2020. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Most az a tendencia, hogy a budapesti és elsősorban az ELTE a legnépszerűbb és egyelőre az is vitathatalan,hogy budapesten a legjobbak a munkatapasztalati és kapcsolati tőke kiépítésének esélyei. Amennyiben a képzés minőségét nézzük akkor a Szeged, Pécs, Miskolc van olyan nívós mint az ELTE.


Ugyanakkor ez évben megváltozott az állami ösztöndíjas helyek elosztása és mindegyik jogi kar mindössze 80 állami ösztöndíjas helyet kap, azaz egy vidéki jogi karra nagyobb eséllyel juthatsz be állami finanszírozott helyre. A központi ponthatárt is levitték 350-re. Valószínűleg az ELTE-re nagyon magas lesz a pontszám,mindenképpen 460 felett.

2020. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Szia. Én is jogra készülök, és hasonló cipőben járok mint te. Nekem a legtöbben az ETLÉ-t javasolták de, nekem is jól jönne még néhány vélemény.
2020. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok!:) Én csak a pesti egyetemekről tudok nyilatkozni, a Pázmány és elte között válassz, ha érdekel tényleg. Elte felesleges szívás az első évben, túl van dimenzionálva a római jog, kb az évfolyam harmada abba szokta hagyni. A helyedben én Pázmányt választanám:)
2020. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!