Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakirányt tudtok...

Milyen szakirányt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már a műszaki egyetem elején vagyok, de rájöttem, hogy nagyon reál nekem, és váltanom kell. Van középfokú nyelvvizsgám, egye biosz és egy fizika emelt érettségim. Mégsem találok egy szakot sem a felvin, ami érdekelne, vagy inkább lenne értelme. Orvosira már próbálkoztam, azt nem kell mondanotok. És úgy tűnik a műszaki irányt jobb nem erőltetni (bár lehet gyengébb egyetemeken menne, de ott sajnos nem olyan értékű a diploma mint a pestin:/és nem is vonz már, ezért nem lenne értelme). A művészet nagyon jól megy minden téren, viszont abban meg továbbtanulni nem akarok, mert kb semmit sem ér a papír. Nem tudok valamilyen szakot ajánlani, ahol csak tanulni kell, és nincs brutál reál irányban?.. mert a csak tanulás menne (főleg a biosz, de magában az sem jó semmire..). Már szerintem mindent megnéztem, és nem tudom. Esetleg, aki tapasztalatból tud mondani, és már tanul valahol, hogy mi éri meg a tanulást elhelyezkedés szempontjából? Az sem baj, ha nem áll közel hozzám, csak akkor ne legyen rém nehéz, mert nem érné meg.

2020. jan. 7. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egyetemi szakokban gondolkozol, nem munkában. Fordítva kellene. De ha ez a kérdés, akkor gyógyszerész szak.
2020. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hm.. érdekes, amit mondasz. Fordítva valóban nem néztem ezt. De azt is kihagytam, hogy a kémia a halálom.. a gyógyszerészetin ugyanígy elvéreznék már az elején. Egy pontig most az egyetemen megtudtam tanulni, de onnan tovább már sok. 23/L
2020. jan. 7. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg pszichológia? Azzal nagyon sok felé el tudnál menni.Kombinálhatnád valami művészettel is akár,de el tudsz helyezkedni mondjuk fül-orr-gégészeten is,nem csak pszichiátrián ha kórházban szeretnél dolgozni.
2020. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a pszichológia pl. nagyon érdekel. Szabadidőmben is azt olvasom. DE a ponthatárt oda már sehogy sem érném el, brutál magas, másrészt én úgy tudtam, hogy nehéz vele már itt bármit is kezdeni, mert sokan vannak..
2020. jan. 7. 14:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,sajnos magas a ponthatár,viszont Pécsen fizetősön csak 400 körül volt... Ha támogatnak a szüleid,a szabadidődben pedig dolgozol,akkor azért az se lehetetlen. Mint írtam tényleg nagyon sok felé lehet orientálódni,és egyre keresettebbek lesznek. Az,hogy sokan vannak még nem jelenti azt hogy nem is tudnak elhelyezkedni.
2020. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos Pécs messze van nekem, és költözni/kollégiumozni nekem bonyolult lenne nagyon.Ez most lehet finnyásan hangzik, pedig tudom, hogy albérletre nem lenne miből, kollégiumban pedig nem bírom. Mindenképp Pesten szeretnék már tanulni.És lehetőleg már váltások nélkül, mert muszáj most már csinálnom valamit. A pszichológia elhiszem, hogy jó, de már túl elnyújtott, és az alapszakkal még semmit sem kezdesz. Fizetős meg végképp nem jöhet szóba.
2020. jan. 7. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Pszichológiával ha tényleg akar valamit kezdeni az ember, mármint ha praktizálni akar az 9 év. De egyébként alapszakkal viselkedés elemző lesz az ember, azzal lehet menni HR-re dolgozni.

Ami még szerintem érdekes lehetne neked az az orvos diagnosztikai analitikus vagy egészségügyi szervező szak.


Azt viszont tudnod kell, hogy az alapszakok önmagukban nem túl sokat érnek. A legtöbbhöz érdemes megcsinálni egy mesterképzést is. De azt látom, hogy nem akarsz még 5 évet tanulni, vagyis nem vagy valami elszánt, így nem értem, hogy miért ragaszkodsz ennyire a felsőoktatáshoz.

2020. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! Az orvosi diagnosztikai analitikus mellett döntöttem nem rég... aztán olyanokat olvastam már tapasztalt emberektől, hogy gyakorlatilag asszisztensnek sem néznek a 4 év tanulás után... Pedig ez még jó lett volna. Az egy dolog, hogy külföldön keresett, de ettől még nem éri meg. Kint minden drágább, ezért gyakorlatilag amúgy sem nyernék vele.

Egyébként elszánt vagyok! Ha megéri a szak, szívesen tanulok 5 évet is, mesterre mindenképp akarok menni bármi legyen. Azért ragaszkodom a felsőoktatáshoz, mert egy olyan szakma sincs, amiben látnám magam. Szerintem azt is mind végignéztem. És ha bennem volt 2 emelt érettségi, és tudok tanulni, akkor nem szívesen mennék gépi forgácsolónak... Nem nézem le a szakmákat, de szerintem bennem több van.

2020. jan. 7. 15:40
 9/10 A kérdező kommentje:
a HR-t is néztem, de nekem az inkább valami jogi érzékkel bíró emberekenek való nem?.. a munkaügy elég száraz irányvonal nekem
2020. jan. 7. 15:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod eldönteni, hova menj tanulni, akkor szerintem keress fel egy pályaválasztási tanácsadó irodát, de jól nézz utána, hogy mentálhigiénés és pszichológus szakemberek segítsenek ebben. A neten is lehet találni ilyen pályaválasztási teszteket, amik a személyiségjegyek alapján adnak javaslatokat.
2020. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!