Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek Szegeden a...

Mi a véleményetek Szegeden a Radnóti, Ságvári és a Deák gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

Ezt a három gimnáziumot szeretném megjelölni a felvételin, de nem nagyon tudok sokat egyikről sem, ha valaki ismeri akár csak az egyik gimmáziumot is az leírná, hogy milyen? Gondolok én itt a tanáraira, közösségére és arra, hogy melyik tantárgyban/tantárgyakban erős az a gimnázium.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2020. jan. 8. 00:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Senkinek sincs véleménye? :(
2020. jan. 11. 12:13
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Radnótiban vagyok biológia szakon. Tapasztalataim és ismereteim szerint az iskola főleg biológiából és matekból nagyon erős. A többi tantárgyból szintén magas színvonalon fel tudnak készíteni emelt érettségire is, de itt már ki lehet fogni olyan tanárokat, akik nem a legjobbak a többihez képest. Megjegyzem, akik a Radnótiban a "rosszabb" tanárokhoz tartoznak, van, hogy jobbak, mint máshol a legjobbak. :D Tehát ki lehet fogni ilyet is, olyat is, de ez mindenhol így van, alapvetően kiemelkedő a tanári kar.

Közösség ügyben osztálytól függő, de bármelyik tagozatra kerülsz be, biztos hogy jó barátságok kötődnek. Nyelvekből évfolyam szintjén osztanak be tudás szerint, tehát keverednek a társaságok. :)

Összességében a Radnótit akkor ajánlom, ha nincs problémád a tanulással, könnyen veszed az akadályokat, mert az előfordul. :) Illetve, csak akkor menj olyan szakra, ami nem nyelvi, ha van konkrét elképzelésed, mert ha később jössz rá, hogy esetleg már nem érdekel, akkor azt az órát nem tudod leadni. Viszont ha angolra, spanyolra vagy esetleg humánra mész, akkor 11. osztálytól ugyanúgy felveheted a természettudományos tantárgyakat, így nem lesz "felesleges" órád. (Mert ugye nyelvből és magyarból mindenképp érettségizned kell.) És két év alatt is fel tudnak készíteni az érettségire, úgyhogy

2020. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsi folytatom

Úgyhogy ezt mindenképp érdemes átgondolni. Ha ide jársz, valószínűleg nem lesz gond az érettségivel és könnyedén felvesznek az egyetemre, ha komolyan veszed.


Deákról sajnos nem tudok nyilatkozni.


A Ságvári a humán tárgyakban és franciából jó, ha másban gondolkozol akkor inkább a Radnótit válaszd. (A két suli humán oktatási színvonala között nincs nagy különbség úgy tudom.) Sokat kell tanulni ott is, és én úgy tudom, hogy a tanárok alapvetően jófejek, de nehezebb velük egyezkedni pl. dolgozat ügyben és több a szivatós tanár. (pl. nem nagyon engednek dolgozatot javítani)

Akadnak olyan diákok akiket protekció miatt vesznek fel, de nem odavalóak, ők megnehezíthetik az életedet, de el kell őket kerülni és kész :) Ezen kívül a közösség ott is nagyon jó.


Ha van konkrét szak amiben gondolkozol, akkor írd meg, mert úgy egyszerűbb segíteni :)

2020. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A Radnótiban engednek dolgozatot javítani?
2020. febr. 24. 14:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Én a Radnótiba akarok menni azon belül meg a matek fizika tagozatra, ha az nem sikerül, akkor meg az emelt angolra.
2020. febr. 24. 14:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Eyo!


Ahogy nézem a dátumot, kicsit elkéstem, lement a felvételi, szóbelik, miegymás :D

Összességében nagyon egyszerűen el lehet osztani;


Radnóti - Reál tárgyak

Ságvári - Humán tárgyak

Deák - Nyelvek.


Ahogy hallottam, a Deák kicsit lazább suli, hármas-négyes tanulóknak pont ideális, VISZONT! a suli nagyon modern, nagyon gyerekpárti, nagyon Deák. Remek intézmény.


Ha bekerülsz a Radnótiba, bekerülsz bármelyik egyetemre. Valóban, oda az olyan gyerekeket várják, akiknek konkrét jövőképük van magukról és komoly terveik.

Matekból, fizikából nagyon erős, a nyelv okozhat kalandos pillanatokat, viszont ha bioszra mész, készülj fel Bánra ^^".


Na és a Ságvári.

A suli olyan mint egy labirintus, hónaponta felújítják, omlik a vakolat...

De egy ÉLETBIZTOSÍTÁS oda tisztességesen bekerülni! A Ságvári az életre nevel, talpraesett gyerekek kerülnek ki onnan.

Humán tárgyakból valóban nagyon erős, de huhh tanulni kell. Fel kell készülni rendesen, viszont a kistanárok néha a segítségedre lehetnek ha becsúszik pár rosszabb jegy. A közösség nagyon király, elképesztően lazák és a viccesek, a tanárok pedig fiatalosak, jókedvűek, és ohh mennyi jó program van.


Bocsi hogy kismisét írtam.

- Egy SG humános.


UI: Őszintén sajnálom a Radnóti - Ságvári ellentétet, ha az egyikbe kerülsz be, ezt próbáld meg elkerülni, semmi alapja nincs.

(Az idei kis affértől eltekintve)

2020. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Esetleg, ha még valaki tud valamit mondani a 3 gimiről az kérem írja meg. Nekem mind a 3 gimi szimpatikus, de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2020. márc. 18. 14:55
 8/11 anonim válasza:

Szintén kicsit megkésve, de egy kilencedikes Radnótis is megírja a véleményét :)

Ha komoly céljaid vannak az életben, szeretnéd vinni valamire, és nem bánod, ha akár éjszakákba nyúlóan is tanulnod kell, akkor ez a sulit neked találták ki. A tanárok többsége nagyon jófej, segítőkész, és ugyanúgy célja neki is a fejlődésed mint neked. Azok a tanárok pedig, akiket nem sorolok ebbe a többségbe, megtanítanak könnyek nélkül sírni. De ők sem feltétlenül rosszak, csak nem kell elszomorodni, ha Fuksz Évánál kettes leszel fizikából év végén. Az ilyen órákra egyszerűen csak többet kell készülni, majd az érettséginél hozza meg a gyümölcsét a sok szenvedés. (Fun fact: én pont ezért Fukszot kifejezetten bírom, don't judge me) Egy biztos, ha idejössz, a legjobbat fogja belőled kihozni minden tanár, más-más módszerekkel.

A közösségről is csak jót tudok mondani, az osztályokat összetartja a közös küzdelem és a tudásvágy.

Magának az iskolának is van egy nagyon erős kultusza, az épület, aminek múltja van, a suliújság, a sulirádió, a szervezett programok... Persze ezek más iskolákban is vannak, de itt egyszerűen nem tudod feledni azt az érzést, hogy Radnótis vagy, ide tartozol, és büszke is vagy a közösségedre.

Hátránynak egyedül (sőt, nem is hártány ez, rosszul fogalmazok, inkább legyőzésre váró akadály) csak a rengeteg-rengeteg tanulást tudom említeni, már októberben kétszer olyan keményen kellett tanulnunk, mint amikor a felvételi időszak volt nyolcadikban. De én hiszem, hogy ezt nem fogjuk megbánni, és később még hálásak leszünk, amiért ennyi tudást sikerült elsajátítanunk.


A Ságváriról és a Deákról nem tudnék többet mesélni, mint ami előttem hangzott el, de az oda járó ismerőseim jókat mesélnek mindkét iskoláról. Remélem, segítettem egy kicsit :D

2020. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát csak annyit tudok mondani, hogy teljesen konkrét, szép és tagolt válaszokat adtatok az iskolákról és mindegyikről rengeteg jót mondtatok. Teljesen le vagyok taglózva. Aki esetleg még mindig tud ehhez hozzáfűzni valót mondani az nyugodtan tegye. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak a válaszaikat :)
2020. ápr. 22. 21:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg annyit tudok még mondani, hogy bárhova mész...

Teljen a legjobban az elkövetkezendő négy év, majd az élet :D

2020. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!