Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elbocsájtanak egyetemről,...

Ha elbocsájtanak egyetemről, mert nem tudtam harmadszorra sem teljesíteni egy tárgyat, és a dékáni méltányosságot is ellőttem rá, és ezek után újra felvételizek az adott egyetemre, akkor a korábban teljesített tárgyakat el tudom fogadtatni?

Figyelt kérdés
Tehát elég gyakorlatilag ott becsatlakoznom, ahol eddig jutottam, vagy újra kell kezdenem mindent?

2020. jan. 9. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem ugyanarra az egyetemre, ugyanarra a szakra nem tudsz felvételizni. Viszont másik egyetem ugyanolyan szakára igen, és el tudod ismertetni a kreditjeid nagy részét.
2020. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 retepudjah ***** válasza:
100%
Én is így jártam. Újra felvételiztem és ott folytattam ahol abba hagytam. (MSc képzés)
2020. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

"Azt hiszem ugyanarra az egyetemre, ugyanarra a szakra nem tudsz felvételizni."


De tudsz. Ismerős csinálta ezt, mikor túl sokat görgetett és áttették fizetősre.


Becsatlakozni szó szerint nem tudsz, kérdező, mert más évfolyamos leszel, de a meglévő tárgyaidat el tudod fogadtatni, persze.

2020. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:
84%
Gondolj arra, mint a régi játékokra ahol ha eljutottál egy szintig, kaptál egy kódot és ha elszálltak az életeid és beütötted a kódot akkor új életekkel ott folytattad, ahol abbahagytad a játékot. Amolyan check-point. :D Egy dolgot azért érdemes tudni, hogy lett-e új tanterv, tantárgy tematika, mert akkor még macerálhatnak a tanárok, hogy nem fogadják el.
2020. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Egy új felvételi esetében azt is vedd számításba, hogy ha még nincs másik diplomád kötelező egy emelt érettségi.
2020. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

:D Egy előadóm mondta:

"(...) Hát igen, jogi úton nem jó vizsgát teljesíteni..."

:)

2020. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!