Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebből lehet bajom egyetemen?

Ebből lehet bajom egyetemen?

Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok, sajnos az első félévem nem úgy sikerült ahogy elterveztem. Van egy tárgy amit ebben a félévben el szeretnék engedni az atlagom miatt. Mivel az a tárgy csak kettesre tudna sikerülni és nagyon lerontaná végleg az atlagomat. És éppen ezzel kapcsolatban vagyok tanácstalan. A szakmentorom azt mondta, hogyha nem teljesítem ezt a tárgyat (nem épül rá semmi sem) , vagyis nem megyek el belőle vizsgázni akkor semmi következménye nem lesz. Viszont egy másodéves hallható azt mondta, hogy igenis beleszámít az átlagba a nem teljesített tárgy is. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy akkor ez most hogy is van? Szerintetek megpróbáljam a vizsgát? Mert én tényleg azért akartam el engedni ezt a tárgyat, mert kiszámoltam átlag kiszámolón online-n, és ha nem számítom bele azt a tárgyat akkor 3,25 lenne az atlagom. A válaszokat előre is köszönöm.

2020. jan. 10. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Annyi, hogy a következő félévben az új tárgy felvételét fizetni kell. Ezt azért kalkuláld bele. Viszont a súlyozott átlaga nem számít bele.

De... egy személyes vélemény: ha időben végezni akarsz, ezt, hogy "elengedés", felejtsd el! Ez annyit jelent, feladod.

Soha nem értettem, miért nem lehet azt mondani, hogy nem sikerült egy tárgy. Vagy hogy nem tudtad rendesen megtanulni? Vagy csak egyszerűen, hogy bújtam a tárgyat?

Az a baj ezzel, hogy nem másokat csapsz be vele, hanem saját magadat!

2020. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Melyik átlag? Mert többféle van.
2020. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi: miért számít annyira a félévi átlagos? Ösztöndíj, vagy kolesz függ tőle?
2020. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos mivel nem tudom melyik egyetemre jársz így nehéz lesz biztosat mondani. De szerintem a tanulmányi ösztöndíj átlagba beleszámít (1esnek) kreditekkel súlyozva. A másik átlagba, ahol azt nézik hogy átrakjanak-e fizetősre ott viszont nem számít bele. Továbbá lehetséges hogy kreditbuntetest is kell fizetned. Nálunk így van, nálatok nem tudom...
2020. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A Széchényi István Egyetemre járok. És igazából azért akarom hagyni ezt a tárgyat, mert semmiképpen sem szeretnék át kerülni majd államilag támogatottról fizetősre.
2020. jan. 10. 22:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak nyáron nézik. Következő félévben felveszel pár potya szabvált, és máris kompenzálja.
2020. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem minden egyetemen súlyozott átlagot néznek, abba pedig csakis a teljesített tárgyak, illetve kreditek számítanak bele! Ezzel kapcsolatban a saját intézményed hallgatói követelményrendszerében találhatsz pontos infót egyébként, ha nagyon érdekel a dolog. Nyugodtan engedd el a tárgyat, semmi következménye nincs annak, ha nem mész el vizsgázni.
2020. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen szakon tanulsz?
2020. jan. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

A súlyozott átlagba nem számítanak bele a nem teljesített tárgyak, de az ösztöndíj indexbe beleszámítanak. Szerintem emiatt ne engedd el, fontosabb hogy meglegyen a tárgyad mint az átlag. Ahhoz hogy államin maradj vagy a 36 kreditnek kell meglenni két félév alatt, vagy az átlagnak ami minden szakon más. Minden félévben kapsz egy Neptun üzenetet, ahol ez le van írva.


Én is ide járok építőmérnök szakra, negyedéves vagyok. Te milyen szakos vagy ?

2020. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És mennyit rontana az ösztöndíj indexemen ha nem teljesíteném?
2020. jan. 12. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!