Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezek antiszociális...

Hogyan szerezek antiszociális ként barátokat egyetemen? Akkor nem lenne semmi bajom ha nyitnának felém csak az a baj hogy egy kicsit már kiközösítenek

Figyelt kérdés
Ezen a héten lettem egyetemista és egyben kollégista is. Az a baj hogy nagy nehézségekbe ütköztem mivel nagyon nehezen tudok barátkozni mert eléggé antiszociális vagyok szóval az elmúlt néhány napban senkivel se beszélgettem szinte semmit. És az a baj hogy elégé érzékeny típus is vagyok fiú létemre és nagyon nagy nehézség nekem a kollégiumi élet nem nagyon tudok megbirkózni vele. A szobatársaim nagyon jó fejek csak az a baj hogy nincs semmi közös témám velük szóval velük se nagyon tudtam beszélgetni az elmúlt két napban csak itt ültem a szobában és egyfolytában síró görcseim voltak hogy haza akarok menni. Az ingázást megtudnám oldani csak az a baj hogy 1 óra 30 perc lenne az út. A szaktársaimmal szinte semmit se beszéltem mert kevesen vagyok és már megvannak az ilyen kisebb csoportok (nm tudtam gólyatáborba menni) a leírtak után már az se valami meglepő hogy nem járok egyáltalán bulikba és nem is fogyasztok alkoholt. Teljesen elvagyok veszve hogy mihez kezdjek mert nem lenne kicsit fura hogy kb egy hét után kiköltözni. Az is zavar hogy a wc és zuhanyzó is a folyosón van és elég sokat szoktam wc-re járni. Hogyan tudnék szerezni barátokat meg hogy akkor mit kezdjek a kollégiummal is ki lehet ilyen hamar már költözni? Még talán megpróbálok egy hónapot kibírni de ha az után költözök ki akkor mit mondok a szobatársaknak hogy miért költözök ki és inkább utazok napi 3 órát?

2019. szept. 10. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Mi ez a hülyeség, ami elterjedt mostanában? Mindenki ezzel az antiszociális dumával jön. Vágom, hogy nem lehet mindenki a társaság középpontja típus, kellenek csendesebbek is persze, de úgy érzem ez az "antiszociális vagyok" szöveg már divat lett kb.

Embereld meg magad és próbalj nyitni mások felé. Ha csak szenvedsz meg vergődsz és sajnálod magad, hogy jaj de nekem ez úgyse fog menni mert "antiszoc vagyok", azzal csak saját magadat húzod le. Ez annyira gáz. Lépj már ki egy kicsit a komfort zónádból és nőlj fel. Nem lehet majd mindig előhozni ezt az antiszoc hülyeséget az életben.

2019. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Én sosem éreztem szükségét, hogy barátokat szerezzek, mióta egyetemre járok. Sőt, nagyon is jól megvagyok nélkülük. Senki nem akart tőlem semmit, és én se mástól. Mi ezzel a gond? Én is antiszociális vagyok.
2019. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Remélem az egyetemen megtanítják, hogy az antiszociális a pszichopata és szociopata megnevezéseket takarja, nem pedig a magányost.

És osztom az első véleményét.

2019. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Várjál már egy kicsit, a jó Isten áldjon meg, még csak egy hete vagy ott! Biztosan nem vagy antiszociális ha vágysz arra, hogy barátaid legyenek. A szobatársaid más szakra járnak, hogy semmi közös témátok nincs?
2019. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban antiszociális vagy csupán aszociális ? Feltehetően nagyon sajnálod magad.
2019. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kiköltözhetsz, de a helyedben várnék még legalább a hónap végéig. Simán lehet, hogy a szobatársaid fognak feléd nyitni, elvégre sokat lesztek együtt.
2019. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Első tanács . Ne legyél olyan mint a 2-es :) Általában nem az első 1 hét után születnek meg a barátságok . Ha a szobatársaid jó fejek akkor már nagy baj nem lehet . Csak lenne valami közös téma . Hívd meg őket valamilyen italra . Legalább látni fogják hogy nyitott vagy feléjük . Aztán rajtuk keresztül csak találkozni fogsz még több emberrel .
2019. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#7 és miért is ne legyen ilyen? Még a végén haszna válik belőle...
2019. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

8-as, te se ANTI szociális vagy.

Mi olyan marha nehéz ezen? Az anti előtag annyit tesz: ellenes. Tán a társadalom ellen vagy? Vagy csak simán zárkózott. Nem hinném, hogy pszicho vagy szociopata lennél.

De idióta még lehetsz.


És hogy a többire is reagáljak: a kapcsolatok visznek előre. Nem kell öribarikat keresni, de kapcsolatokat kiépíteni igenis nagyon célszerű. Te ezt veszted a fene nagy "anti"szociálisságoddal. Majd rájössz 10+ év múlva. Talán. Viszont a hülyeséget nem kell promotálni.

2019. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

"Mi olyan marha nehéz ezen? Az anti előtag annyit tesz: ellenes. Tán a társadalom ellen vagy?"


Nem vagyok se pszichopata, se szociopata, ettől függetlenül még simán lehet bárki antiszociális vagy mizantróp.


"De idióta még lehetsz."


Na, megszólalt az értelem, szellemóriás...


"a kapcsolatok visznek előre. Nem kell öribarikat keresni, de kapcsolatokat kiépíteni igenis nagyon célszerű."


Aki más emberektől teszi függővé a saját előrehaladását, az önállótlan és életképtelen.


"Te ezt veszted a fene nagy "anti"szociálisságoddal. Majd rájössz 10+ év múlva. "


Már 15+ éve ilyen vagyok, és eddig csak nyertem a dologgal, úgyhogy be is fejezheted a dezinformálást.


"Viszont a hülyeséget nem kell promotálni."


Akkor fogadd meg a magad tanácsát,és ne állítsd be tényként, hogy az embernek szüksége van másokra ahhoz, hogy előrejusson, mert önerőből ezt (szerinted) képtelenség elérni.

2019. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!