Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Öngyilkosság lenne emelt...

Öngyilkosság lenne emelt matek nélkül pénzügy és számvitel szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje nézegetem a gazdasági szakokat és ez iránt érdeklődőm a legjobban, viszont nem tudom boldogulnék-e vele. Sose voltam jó matekból(igaz elég sokat is várnak el tőlünk), ezért nem is mentem faktra.Olvastam már ezen az oldalon, illetve mondták is, hogy pl. kermark. - hoz képest itt több a matek. Ez eléggé elbizonytalanított... Nem tudom bevállaljam-e..

2020. jan. 10. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy nehezebb, de szerintem azért nem lehetetlen, ha tanulsz és gyakorolsz... Én emelt matekos voltam gimiben, több volt csoport társam is van ezen a szakon és azért nem voltak mind olyan nagyon jó matekosok, hiába tanulták emelt szinten, többnek is kettes-hármas jegyeik voltak. Az egyik legjobb barátnőm pedig sosem tanult emelt matekot, ő humános osztályba járt, de most ő is ezen a szakon tanul. Nem azt mondom, hogy évfolyam elsők és minden rögtön elsőre sikerül nekik, minden pöpecül megy, de azért mind boldogulnak és megoldják. Személyes tapasztalatom nekem nincsen vele, biztos ad valaki majd hasznosabb választ, csak gondoltam leírom, hogy én nem hallottam róla olyan nagyon rémisztő infókat.
2020. jan. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
ebbe nem halsz bele
2020. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is, emelt matek is kb vicc az egyetemhez kepest, hajra
2020. jan. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Érdemes lenne a hátralévő időben foglalkoznod az alábbi témakörökkel:

- analízis (kalkulus)

- valószínűségszámítás

Ezek azok a témakörök, amelyben az emelt szintű anyag leginkább túlmegy a középszinten.

Ezek után, ha már egyetemistaként folyamatosan tanulsz, akkor nem lesz probléma.

2020. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem is csinálsz emelt matekot, de bejársz faktra egyszerűbb lesz az életed az egyetemen.

Egyébként az összeg gazdasági szakon megvannak az "alap" matekos tárgyak, mint a már említett analízis, valszám, stb., nem csak psz-en.

2020. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én közgazdaságiba jártam, aztán pénzügy-számvitel OKJ-t végeztem.


Jelenleg pénzügy-számvitel szakon vagyok az egyetemen.


Elég "tapasztaltnak" tartom magamat már. Úgy értem, 5 év középiskola után + 2 év egyetemn után, elmondhatom, hogy nem az emelt matek fogja a gondot okozni.


Napi szinten látom (főleg első évben), hogy menynire szenvednek azok a csoporttársak, akik életükben először hallanak ilyen fogalmakat.


Szerintem nem az a legfontosabb, legmeghatározóbb, hogy feltétlen erős matekos agyad legyen, mert nyilván nem rossz, ha értesz hozzá, de anélkül is meglehet tanulni a pénzügyes képleteket pl (csak, hogy egy példát említsek, ami VALÓBAN a szakmához kell és az nem a matek)


A számvitel pedig abszolút nem attól függ, hogy te 2-es vagy 5ös voltál-e matekból vagy, hogy emelteztél-e.



Összegezve én azt mondom, hogy nem attól kell félni, hogy nincs emelt matekod, hanem attól, hogy sosem hallottál még a közgazdaságtanról.

Természetesen meglehet előtanulmány nélkül is csinálni és nem lehetetlen, de nem a matek a mérvadó.


Egyébként: 3-as matek érettségivel: Államis alapképzéses vagyok.

2020. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon nincs köze hozzá, hogy milyen voltál gimnáziumban matekból.


Én mérnökinformatikus szakra járok BMEn.


Rengeteg szak társam első félévben emelt matekos, emelt fizás, OKTV (nem tudom jól írom-e a nevét) versenyeken vett részt.


Lényegében ide kerültek mindenhonnan a stréber kockák.


Mégis az Analízis1 tantárgyat sok emelt matekos elbukta, mert az a tudás amit emelt matekon megszerzett elfakult érettségi óta, meg maga az anyag nagyon hamar felzárkózott és sokkal részletesebben kérte, mint ahogy valaha is tudnia kellett az érettségire.


Szóval szerintem egyátalán nem számított legalábbis itt hogy ki rakott emelt matekot.


Nem tudom milyen szintű a matek az általad említett szakokon, de ha nálunk mérnökinformatikán semmit sem jelentett az emelt matek gondolom ott sem fog.

2020. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én anélkül jelentkeztem, órán figyeltem gyakoroltam nem volt semmi bajom vele.
2020. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy lenne, én tudok olyanról is, aki hármas közép matekkel elvégezte. Szorgalom kérdése minden.
2020. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!