Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel alapképzé...

Pénzügy és számvitel alapképzésre hova érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitelre szeretnék jelentkezni, de még nem tudom hova. A BGE PSZK és ELTE GTI között próbálok dönteni, de eltérő véleményeket hallottam mindkettőről. Az érdekelne, hogy a két diploma közt lenne-e a gyakorlatilag különbség, hogy például az egyikkel jobban el tudok helyezkedni.

Ti melyiket javasolnátok?

Előre is köszönöm!



2019. dec. 27. 00:05
1 2
 1/12 anonim válasza:

ELTE GTI-n most végeztem az első félévvel, igaz nem PSZen de az elején ugyanazok az órák minden szakon. Jó az oktatás, szervezés még nem az igazi de ki fog alakulni. Ha csak a diploma erőssége számít, a Corvinusra próbálj bejutni mert nyilván az a legértékesebb. Eltén ez a második év amikor indul gazdasági képzés ùgyhogy nem diplomázott itt senki alapszakon, így a diploma erősségét is nehéz megsaccolni. Ha abból indulsz ki, hogy milyen neves és népszerű az intézmény, meg hogy konkrétan a gazdasági képzésekre is egyre nagyobb a kereslet, akkor azért mondhatod hogy akkora kockázatot nem vállalnál az Eltével.


BGEre nem jártam de elég rossz híre van, ismerőseim akik oda mentek nagyon disselik, és tavaly itt sem sok jót olvastam róla.

2019. dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. dec. 27. 09:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Én másodéves psz-es vagyok az ELTE GTI-n és gyűlölöm. Az embernek semmi szabadideje nincs, mivel az órarend nem fix. Dolgozni nem fogsz tudni mellette mivel hetente 1-2 zh biztos van és ha szeretnéd a jó átlagot (ami ugyebár elég fontos) akkor tanulni is kell. Hirdetik, hogy angolul tudsz felvenni tárgyakat, ami tök jó, de aztán leshetsz mert néhány tanár angol tudása... Nevetséges az egész.

A HÖK és a TH is alkalmatlan bármilyen segítségnyújtásra. Mindenesetre szerintem még így is jobb mint a BGE. (Ott annyi előnyöd van, hogy tudsz munkát vállalni mellette, mert fix az órarend és nem zhznak minden héten. Ha van munkád, releváns tapasztalatot szerzel és az már óriási előny) Mondjuk a pávák száma szerintem egyenlő. Szóval ha kultiválod azt a stílust, akkor nagyon jól fogod érezni magadat.

Én szerintem átjelentkezem a Corvinusra, van ott ismerősöm, tanulni kell, de legalább fix az órarend.

2019. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
81%
#3-as mondjuk nem tudom hogy informálódott, de januártól már az Eltén is fix órarend lesz, amiatt nem kell átmenni korvóra. Tényleg szpás a változó órarend, direkt nem említettem mert a kérdezőt már nem fogja érinteni.
2019. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 #4

Elhiszem, a BTK-n vagyok most, ott sincs több szabadideje az embernek...

Akkor a fix órarend dolog már biztos? Majd nyílt napon is rá fogok kérdezni.

Köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 27. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, csak annyiban, hogy 2-3 héttel hamarabb fogod tudni mikor lesz órád. De egyébként változik.:)
2019. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :)
2019. dec. 28. 10:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van különbség a kettő diploma között. Max. az egyetem neve. A közelség az egyetemhez is befolyásolhat a döntésben. BGE PSZK Sok kapcsolata van. pl. Process Solution. Könnyebben tudsz bekerülni a cégekhez. Lehetőséget bőven kapsz minden évben.

Oktatás terén van szívatás is, de alapvetően korrekt a többség. Fekete bárány meg mindenhol van. A közösség nagy része (psz) jó, szorgalmas tanuló (az én évemben). Így nagyobb a követelmény (a pénz=bukás miatt). Viszont azt nem tudhatom, hogy te vajon kik közé kerülsz. Szerencse kérdése. Sokan vagyunk, ez szerintem előny. Lesznek olyanok, akikkel soha nem is találkozol. Elvegyülhetsz. Az épületet folyamatosan újítják. A busz egyből ott rak le. Jó helyen van. A tárgyak között van bőven ráépülős. Tanítanak üzleti idegennyelvet. (3 félév) Ugye a nyelvvizsga miatt. Én ajánlom.

2019. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, az utazási idő nagyon közre játszott végül, nem mindegy hogy fél vagy másfél óra...
2020. jan. 22. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!