Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milton Friedman vagy Szent...

Milton Friedman vagy Szent István egyetem gazdasági mester szakja?

Figyelt kérdés

Már megszereztem egy gazdasági alapszakot az SZTE-n, és szeretnék mellé egy mesterszakot is (ez a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szakja lenne) munka mellett ezt levelezőn.


Melyiket érdemesebb? Egy viszonylag teljesíthető szakot szeretnék, mivel az alapszak is döcögősen sikerült elvégezni, illetve munka mellett és folyton ingázva nincs annyi kapacitásom folyton magolni az anyagot.


Kérdésem nem az iskolák hírneveire vonatkozik, mert már én is olvastam őket, hanem a tudás illetve az órák nehézségeire. Teljesíthetőek? Érdemes ezt a szakot elvégezni, vagy fölőslegesen eltöltenék még 2 évet? Esetleg tudok mondani, hogy ezzel a mester diplomával hol tudtatok elhelyezkedni? Illetve viszonylag jó fizetést kaptatok (300-400e Ft)?



2020. jan. 18. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Gazdasági tevékenységhez teljesen elég a BSc, nem szükséges a mesterszak. Dolgozz egy pár évet, és ha úgy látod, akkor beiratkozol majd mesterszakra. Addig sok minden változik benned és lehet, hogy valami teljesen mást tanulnál. Felesleges most a mesterszakra időt meg pénzt áldoznod. Egyébként szerintem a SZIE a jobb a kettő közül.
2020. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!