Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jó légkörű, gimnáziumok...

Milyen jó légkörű, gimnáziumokat és szakgimnáziumokat tudtok Budapesten és körülötte?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlságosan jó tanuló, de azért nem is a legalja...vagyis ezt én nem tudom megítélni. A felvételit eléggé elcsesztem a magyar csak 25 pontos lett, a matekot még nem tudom, bár én azt egy kicsit jobbnak érzem.

Olyan gimnáziumot/ szakgimnáziumot szeretnék találni ami jó légkörű, ( tehát nem drogoznak a wc- ben meg nemistudom... szóval értitek.

És még valami érdekelne. Válaszoljatok ha tudtok kérlek... Ugye szakgimnáziumból lehet főiskolára menni?

Kérlek írjátok oda hogy ti hány ponttal jutottatok be egy adott intézménybe. Köszönöm szépen a válaszokat❤️



2020. jan. 23. 18:47
 1/3 bbmarta ***** válasza:
Ha 50 pont fölött van összesen a központid, akkor próbáld meg a Nagy László Gimnáziumot Pesterzsébeten vagy az Újbudai Széchenyit.Előbbiben még nem voltam, ismerős lány jár oda és nagyon szereti, de az iskola elég lepukkant. Az Újbudai Széchenyi nekem szimpatikus, elég sok tagozat van és szuper környéken, a Műegyetem parkjában van. Oda azért van esélyed. Korrekt kis gimnázium. Egyébként szakgimnáziumból is tudsz egyetemre menni, csak akkor leginkább abba az irányba, amelyik kb. passzol a szakgimnáziumhoz (ágazati szinten). Gondold végig, mi érdekel és az alapján válassz! De, mivel a szakgimikben nem tanítanak minden reál tárgyat, csak 1-et, amely az adott ágazathoz a legközelebb áll, ha menet közben mégis meggondolod magad, akkor már nehezebb ügy a továbbtanulás, ha más irányba akarsz továbblépni...
2020. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged❤️
2020. jan. 26. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A Széchenyi gimihez minimum 50 pontos írásbeli kell. Szakgimi/jövőre már technikumból is van esély a felsőoktatásba bekerülni. Igaz ott nem árt az érdeklődési körnek megfelelőt választani.
2020. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!