Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsak középiskolát vagy...

Váltsak középiskolát vagy maradjak ott?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok egy elég erôs gimnáziumban, de nagyon nem érzem ott jól magamat. Túl nehéz a suli és már semmi motivációm sincsen, egyre inkább kezdem feladni. Az osztályközösségbe sem sikerült igazán beilleszkednem, nagyon magányosnak érzem magam és már teljesen belefáradtam ebbe az egészbe. Nem telik el úgy nap, hogy jól érezném magam, első sorban ezekből kifolyólag. Már tavaly félévkor is gondolkoztam azon, hogy iskolát kéne váltanom és át kéne mennem egy könnyebb gimibe. Talán az lett volna a megoldás, de végül csak hezitáltam és inkább a maradás mellett döntöttem, mondván, hogy idővel hátha jobb lesz. De nem lett az és egyre inkább rosszabb lesz. Félek hogyha el is mennék abba a másik suliba, ott sem találnék barátokra és a jegyeim sem lennének jobbak. Elsősorban a beilleszkedéstől félek, hogy egy másfél év alatt már összeszokott társaságba hogy tudnék én bekerülni úgy, hogy elfogadjanak, meg akarjanak ismerni, és megszeressenek. A gond, hogy elég nehezen nyitok mások felé, visszahúzódó, zárkózott típus vagyok. Annak örülnék a legjobban, ha nyitottabb és bátrabb lennék, de hát nem ilyen ember vagyok és ezen sajnos nem is igen tudok változtatni. Azon aggódom, hogy lehet, ha el is mennék innen, máshol sem lenne jobb a helyzetem és lehet, ezerszer rosszabb lenne. Onnan meg már nem lenne vissza út, és akkor már tényleg végig kéne egyszer csinálnom azt, amibe belekezdtem.

2020. jan. 24. 17:43
 1/1 anonim válasza:
100%
szerintem a barát kérdés miatt ne aggódj egyelőre, olyan iskolába kéne menned, ahol jól érzed magad, és bírod a tempót, az az első. szerintem ne félj attól, hogy rosszabb lesz, biztos lesz majd olyan, akivel össze barátkozol. de addig fogod halasztgatni, amíg késő nem lesz. szerintem nézz iskolákat, beszéld át a szüleiddel, hogy mit és hogyan, és lépj. az, hogy milyen lesz, majd úgy is eldőld, onnan is van más út, ha az sem tetszik, át tudsz menni máshová. csak ne stresszelj ezen. egyébként én sem vagyok valami nyitott jellemű, nekem sincsenek barátaim, de én elég jól érzem magam így is. hidd el nekem, nem szükségesek a barátok🤷🏽‍♀️
2020. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!