Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tanár nem képes az...

Ha egy tanár nem képes az összes tantárgyat megtanítani egy diáknak miért kell az összeset megtanulnia?

Figyelt kérdés
Egy negyedikes lány kérdezte ezt tőlem nem rég és komolyan elgondolkodtam rajta. Nektek mi a véleményetek?

2020. jan. 25. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy diák se fogja olyan szinten megtanulni az összes tárgyat, mintsilyen szinten a tanár tanulta a sajátját. Tudod, a tanár egyetemre megy, ahol jóval részletesebben fogja megtanulni azt a bizonyos tárgyat, mint amennyire egy középiskolás diák.
2020. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy minden korban ismétlődő kifogás arra, hogy ne kelljen tanulni, kb. mint a "mire fog ez nekem kelleni", meg a "ennek semmi értelme, a való életben nem hasznos". Az igazság az, hogy de, az. És kevesebb még senki nem lett a tanulástól, csak több. Szóval kifogások helyett tanulni kell.
2020. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen kor az emberi történelemben, de azóta már vagy 2000 év eltelt. Gondolom, hogy Arisztotelész még mindent képes volt megtanítani, bár talán a költészetben nem volt annyira jártas. Az újkorban esetleg lányoknak megtanított mindent a nevelőnő, amit egy lánynak/nőnek annak idején kellett ismernie (valamilyen idegen nyelv, hímzés, zongorázás, rajz és kellemes csevegés, esetleg még háztartás vezetés.
2020. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akit egy ilyen kérdés elgondolkodtat az maga sincs túl magas szinten semmiből.
2020. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az, hogy az a tanár a saját tárgyából (plusz tanulásmódszertani, nevelési és pszichológiai iymeretekből, ideális esetben) kétszer annyit tud, mint amennyit egy kisdiáknak el kell sajátítania az összes tárgyból együtt.

Nem vagyok tanár, de jártam pár évet egyetemre. A fejtágítás mindig nehézkes, minden életkorban, hiszen a szervezet kényelmes és az új idegi pályák bejáratása egy energiaigényes folyamat. Márpedig tanulás közben az agyban új kapcsolatok keletkeznek és minden felidézésnél szorosabbá válnak. Így rögzül a tudás, olyan, mint az edzés. A fejlődés fáj. De ha az ember visszagondol a kevésbé megedzett énjére, hamar rájön, hogy az lószar, amit akkor nehéznek ítélt. A tanár az egyetemen egy tárgy alatt többet tanul, mint egész középiskolában. És a szemében egy aprócska, könnyű kis anyag az, amit tanít, ahhoz képest, amilyen mélységekben neki kellett tudnia. Lehet, hogy nem ért mindenhez, de egyszer ő is megtanulta azokat a dolgokat, plusz mellé tanult sok mást is.


Egyébként pedig az iskola egy szolgáltatás, független a tanár személyétől. A rendszere, a követelményei nem a tanár dolga, ő csak egy alkalmazott.


Ezt nyilván nem tudod előadni egy negyedikesnek úgy, hogy értse, de te talán megérted.

2020. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok olyan mélyen megtanulják a tárgyukat az egyetemen, hogy azoknak a tanulóknak is tudjanak segíteni, akik tehetségesek, és középiskolában már az egyetemi tananyagból kell tanítani nekik. Ezért elég sokat kell tanulniuk az egyetemen, és ezért nem várható el, hogy minden tárgyból elérjék ugyanezt a szintet.
2020. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak sokkal inkább el kell mélyednie a saját tárgyaiban + oktatásmódszertant, pszichológiát stb. kell tanulnia. Ha elég lenne azt tudnia, amit az órán elmond, akkor egy magnókazettát is járathatnának az órákon; nem kellenének tanárok.
2020. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szép és igaz ez amit írtok, de én rengeteget felejtettem abból , amit egyetemen tanultam.

Sokszor érzem azt, hogy 1 lépéssel járok a tananyag előtt.... (kezdő tanár, gimnázium)

2020. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!