Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma után, mennyit számít...

Diploma után, mennyit számít hogy melyik egyetemről van a diploma?

Figyelt kérdés
Építészmérnöknek tanulnék, de nagyon nem akarok Pestre menni egyetemre, de tartok tőle hogy a későbbiekben mennyi hátrányom származna belőle hogy pl. nem BME-s a diplomám.

2020. jan. 26. 23:06
 1/6 anonim válasza:
0%
Sokat
2020. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. A kérdés mindig az: Eltudod végezni a munkát vagy sem?
2020. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Akkor számít ha átlagos hallgató vagy átlagos eredményekkel. Úgy egyértelműen az intézmény hírneve a döntő a munkáltatónak.

Ha fel tudsz mutatni olyat amit egy átlagos hallgató nem (TDK, évfolyamelsők közötti átlagok, gyakornoki állások, stb.) akkor nincs okod a félelemre. Sőt, ilyen esetben a tanáraid fognak beajánlani valamilyen irodához.

2020. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Mérnöki területhez képest az a legnagyobb hátrány, hogy az építész szak nem tartozik a legversenyképesebb és jól fizetett mérnök szakok köze.
2020. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Harmadik:


Én annyit fűznék ehhez: Adatbázis fejlesztő cégnél dolgozok. Jöttek ELTE-ről, BME-ről is infosok, meg vidéki egyetemkről is. Voltak olyanok akik TDK-ban is vettek részt. Nos a felvételi követelmény nálunk nem csak az alapján van, hogy az önéletrajzokból választunk, meg az interjún, hanem: Bejön szépen mindenki és meg kell oldalni a kiadott feladatokat. Nos. Voltak olyan volt TDK-s hallgatók akik képtelenek voltak egy rekurziót megírni, ellenben egy kisebb vidéki egyetemről jött jelentkező lazán megírta, mert értett hozzá. Csak ugyebár Ő azért került olyan egyetemre, mert mondjuk az érettségi eredménye nem úgy sikerült, így oda vették fel, de a szakmájához ért. Tetszik érteni?


Ahogy már leírtam az számít: Eltudod-e végezni vagy sem! A munkáltató nem fogja nézni, hogy BME vagy SZTE. Ez egy nagy marhaság már. Főleg a mérnöki területen... Másrészt a jelentkezésnél próbálunk alapvető feladatokat adni, ahogy más cégek is. Az összes többit a munkája során fogja megtanulni, mert az Egyetemen tanult tudás 80%-ára nincs szükség.

2020. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Gondoltam evidens az, hogy aki el tudja látni a feladatot, szuperál a személyes interjún / tesztfeladatokon, annak nem lesz hátránya.

Itt csupán arról beszéltem, hogy ahol nézik a CV-s eredményeket is, ott abban az esetben számít hogy honnan van a diploma, ha a tanterven felül semmi mást nem csinált az illető, hiszen valami alapján meg kell hogy különböztessék a jelentkezőket.

Bár az is tény, hogy építészmérnöki állásokra nincsen túlkínálat az álláskeresőkből, tehát minden jelentkezőt behívhatnak, aztán majd ott kiderül ki alkalmas és ki nem.

2020. jan. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!