Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít jogon a...

Mennyire számít jogon a félévek átlaga a diploma minősítéséhez képest?

Figyelt kérdés
Pl, ha 3 körül vannak a féléves átlagjaim de a diplomám summa cum laude az milyen a munkáltatók szemében?

2019. máj. 8. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A diploma minősítését szokták csak kérdezni általában.
2019. máj. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Azt, hogy a diplomád milyen minősítésű lesz, azt 3 dolog határozza meg:

1. a szigorlati vizsgáid átlaga

2. a szakdolgozatod érdemjegye

3. az államvizsgádon a vizsgáid átlaga

ÉS természetesen ennek a három eredménynek az átlaga.


Tehát:

- Ha minden szigorlati tárgyból hármasra vizsgázol, akkor esélytelen a summa cum laude minősítés. Ha a többire nem is, ezekre próbálj ötösre levizsgázni.

- Ugyanígy, ha az államvizsgádon nagyon gyengén szerepelsz, akkor megint ugrott az scl.


Azt még leírom, hogy 4,51-es átlagtól van meg az scl, úgyhogy a fent leírt három szempontra nagyon figyelj, és igyekezz a legjobb eredménnyel abszolválni őket, különben a legjobb esetben is csak cum laude leszel.

2019. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi, ezt en is tudom, de en arra vagyok kivancsi, hogy ha azok a targyaim nem sikerulnek jol amik nem szamitanak bele (ez ugye az atlagba beleszamit felevenkenti szinten) de vegul summa cum laude a minositesem az megis milyen a munkaltatok szemeben?
2019. máj. 9. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor bontsuk ketté a kérdésed.

A tárgyaid meghatározott részéből, amik nem számítanak bele, államvizsgázni fogsz (bünti, polgár, stb.), így mégis számítanak, csak nem az átlagba, hanem az államvizsgába. Mármint tudás szintjén. Mert nyilván, ha ezekből az államvizsga tárgyakból folyamatosan hármasra vizsgázol, akkor én esélytelennek találom a hirtelen ötös államvizsgát.


Másrészt viszont, amik kimaradnak, mint töltelék tárgyak, meg úgy az átlagod is összességében sehol nem jelenik meg, tehát sehol nem is számít. -;)

2019. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi, erre voltam kivancsi :)
2019. máj. 9. 15:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Es egy majt szeminarium es vizsgajegy mennyire szamit?:D (mar nincs belole szigorlat)
2019. máj. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!