Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyésznek vagy biológusnak...

Vegyésznek vagy biológusnak érdemesebb tanulni, mik szólnak mellettük, ellenük és melyik nehezebb?

Figyelt kérdés

Jó tudom, hogy informatikusnak,mérnöknek éri meg leginkább,ezért írom le mert nem akarok ilyen típusú válaszokat kapni. Természettudományos hivatás érdekel csak. Azt is tudom hogy nem leszek milliomos ha ezeket választom,de ezen én már túlléptem.


Azt hallottam,hogy a biológia szakosok ők anyagot tanulnak,magolnak mint mondjuk a kémia vagy földrajz szakosok. A kémiánál viszont a sok számolási feladat ami nehéznek tűnhet.


Mindkettőből jó vagyok,de nyilván az egyetem az jóval húzósabb lesz. Elhelyezkedési lehetőséget nem tudom még melyik esetében kedvezőbb.


Azt még azért hozzátenném,hogy nem vagyok penge azért matekból, hoztam végig a 4-es szintet gimnáziumban.



2018. jan. 11. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a vegyész könnyebben elhelyezkedik, és többet is keres. Ha jó fizetést akarsz, és maradnál ezen a területen, a gyógyszerész szakon érdemes még gondolkodni.
2018. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos csak levelezőiben tudok gondolkodni, nem részletezem, de mellette dolgoznék.
2018. jan. 11. 11:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Gyógyszerész meg sajnos csak nappalin indul amit meg is értek.
2018. jan. 11. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán értem a kérdést. Te szeretnél valahová jelentkezni egy szakra, amit nem ismersz? Mondjuk érettségi szinten nem tudod, mit csinálnak az adott szakmák művelői? Hogyan fogod jól érezni magad a munkádban?

Ezt csak azért kérdezem, mert minden területen annak művelői közül a jók fognak érdekes dolgokat csinálni, az ő juttatásuk a több. Jónak lenni pedig csak úgy lehet, ha a téma érdekel, élvezzük a vele való foglalatoskodást.

Más szavakkal én még olyan embert nem láttam, aki nyűgnek érezte a munkáját és jó volt. Olyant sokat, aki élvezte, átlátta és jól keresett és elégedett volt.

Akár biológusként, akár vegyészként.

2018. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nézd utolsó, én nagyon sokáig biológus szerettem volna lenni, egész pontosan neurobiológus. Tudom azt hogy mi a tanulmányi rend, mert letöltöttem még tavaly. Nem akartam részletezni ezt a kérdésben. Nagyon tetszik,de már sokan mondták, hogy azzal nem nagyon lehet mit kezdeni itthon, miért nem tanulok inkább vegyészetet, ami szintén izgalmasnak hangzik. Mondhatom úgy,hogy azért elbizonytalanodtam és ez indította el bennem a kérdésem kiírását.
2018. jan. 11. 13:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem arról van szó,hogy én nem szeretném a vegyészetet, de a biosz a kedvenc tantárgyam, viszont azért az elhelyzekedésre is gondolok. Megerősítést vagy valami hasonlót vártam itt.
2018. jan. 11. 13:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy biztos,hogy a kettő közül valamelyiket szeretném.
2018. jan. 11. 13:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy munka mellett normálisan nem lehet elvégezni egyiket sem, legfeljebb úgy, hogy végig bukdácsolsz és totál kifacsarod magad... Persze ha igyekszel szakmába vágó, nem teljes munkaidős munkát végezni, akkor könnyíthetsz a dolgodon.

Kérdésednél maradva, mint munkalehetőség valószínű vegyész a jobb

2018. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért, annyira nehezek?
2018. jan. 11. 16:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehezek. A biosz állítólag nehezebb, kevesen is végzik el, mert felvesznek több száz elsőévest, akikre valójában nincs szükség, mert ennyi végzett nem is tudna elhelyezkedni. Így hát szórnak is rendesen, de ez kémián sincs másképp.


Most vagyok elsőéves az ELTE kémia szakán (tehát vegyész leszek-ha jól megy minden) és tényleg azt kell mondjam, hogy eléggé idő-és energiagyilkos szak. Nagyon szerettem volna ide járni, tényleg ez volt az álmom, aztán csak az első félévemben volt egy csomó elbizonytalanodásom, de szerintem ez főleg az én hibám volt, hajlamos vagyok nagyon sokat várni magamtól és emiatt néha belehülyülök, ha nem megy a stresszkezelés. :)


ELTE-n elég sok tárgyunk is van (10 volt, ebből egy a kritériumtárgy, ezt jó esetben fel sem kell venned, ha érdekelnek részletek, írj privátot nyugodtan.) Ez soknak tűnik, de van jópár gyakorlat meg labor is, így tűrhetőbb. Év közben is van számonkérés, olyan egyenletesen nem árt készülgetni ezekből a tárgyakból, mert a zh-k adják a jegyedet. Nekünk 4 vizsgánk van most, 2 kifejezetten sok és nehéz készülést igényel.

Alapvetően szerintem ez sokkal használhatóbb végzettséget ad, mint a biosz, viszont nálunk is rettenetes nagy szórás van. Alacsony a ponthatár, sok olyan embert is felvesznek, akik máshova nem tudtak bejutni és megpróbálják ezt inkább.


Szerintem nagyon fontos, hogy szeresd. Sok elbizonytalanodása van/volt annak is, aki végül meg tudja csinálni és tényleg sokra is viszi. Nagy váltás, és nekem nagyon fura volt rádöbbenni arra, hogy habár imádom a kémiát, ez itt egyetemen egy egész más kémia, mint amit eddig megszoktam. :) Vannak nehéz és borzalom részei is. Fontos hogy meg tudd találni azt, ami viszont örömet okoz benne, amiért érdemes csinálni és amibe kapaszkodsz hogy "igen, ezért vagyok itt".


A matekhoz annyit, hogy az első évben van matek-fizika, ezekhez nem ártott volna nekem pl. egy jó kis fakt, hogy menjen a deriválás-integrálás, de el lehet lenni enélkül is, mert megtanítják. Az a nehézsége, hogy közben más tárgyakból meg hajlamosak elvárni, hogy tudd. :) Az én igazi bajom ezzel van egyébként, sok olyan tárgy van, amit szerintem nem jókor tanulunk és nem jól.


A bioszról csak hallomásból tudok, sok kémiát tanulnak, sok tárgyuk van, nehéz szak tényleg.


Akárhogy is döntesz, szerintem amellett dönts amit inkább szeretsz. Nem olyan egyik szak sem, hogy félgőzzel végig lehessen tolni.


Ha van kérdésed, tudok még írni ELTE-TTK kémiáról szívesen, hogy mit hogyan érdemes csinálni, ha esetleg ezt választod. :) Sok sikert!

2018. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!