Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem megteheti, hogy...

Az egyetem megteheti, hogy nem biztosít vizsgára férőhelyet, ha igazolásom van, hogy miért nem jelentem meg az előző vizsgán?

Figyelt kérdés
Még két vizsgám maradt és a többivel végeztem, viszont beteg voltam 2 hétig, injekciós kezelést kaptam, amiről igazolásom és kezelési lapom is van. Eddig emiatt nem tudtam vizsgára menni. Most pedig nincs hely, mivel az összes foglalt. Ma bementem a tanulményi osztályra, elküldtek, hogy keressem meg az adott tanszék vezetőjét. Megkerestem és konkrétan kirögött és a szemembe mondta, hogy nem én leszek az első, akinek nem lesz meg a tárgy idén. Úgy felhúztam magam, hogy bementem a dékáni hivatalba, megkerestem a dékánt, hogy hogy beszéltek velem és nem adnak helyet, pedig igazolásom van a kezelésről, hogy eddig emiatt nem voltam. Aztán ő is mellettük állt, hogy nekem kellett volna hamarabb menni, nem az utolsó hétre hagyni. Ezt megteheti egyáltalán az egyetem, hogy nem ad férőhelyet, holott beteg voltam, kórházban voltam kezelésen és ezt igazolni is tudom?
2020. jan. 28. 20:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide, mert már nem tudom, kihez fordulhatnék még?
2020. jan. 28. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

És te ezen mit lepődsz meg, mit vártál?

Fix helyek vannak, az jelentkezik aki akar, amíg van hely.

Ha egyszer se jelentkezel egyszer se lesz helyed.

Meg van adva, hogy hány időpontot kell kiírni minimum és kész, onnantól aki kapja marja. Senkit nem érdekel, hogy kinek miért nem jutott hely.

2020. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem tudsz csinálni, próbálj valakitől helyet szerezni. Kérd meg, fizesd le akármi.

Az, hogy elfogy a vizsgahely nem tudom miért újdonság számodra, nálunk ez általános. Vizsgaidőszak fele után már minden tele.

2020. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Megteheti. Adtak elegendő időpontot. Január 28-a van, mit gondoltál? Hogy riasztják az összes kart, hogy TE megjöttél és minden tanárt behívnak, hogy TÉGED meghallgassanak? Így jártál, ilyen az élet!
2020. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De a vizsgáztató tanárok is elküldtek? Az írásodból nem egyértelmű , mindenesetre velük kezdtem volna. Szemét dolog, főleg hogy nem egy náthával voltál otthon. Egyel lehetne bővíteni a létszámot. Viszont ha a betegeskedesed elejen jelezted volna lehet nagyobb sikerrel jarsz. Most már nagyon a végét jarja a vizsgaidőszak.
2020. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megtehetik. Bejött egy új jogszabály (legalábbis a karunkon egy adott tárgyból ez van) hogy kötelesek az évfolyam létszámának (hasraütök) 150%ára helyet hirdetni. Ha 100an vagytok és december harmadik hetére hirdetnek meg 70 férőhelyet, de nem megy senki, mert annyi idő alatt nem tudott felkészülni.. Hát ez van. Nem kötelesek bővíteni.

A vizsgáztató tanárral is beszéltél? Nem tud bezsúfolni az egyik vizsganapjára?

2020. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!