Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha első félévemben 7 kreditem...

Ha első félévemben 7 kreditem lett, következő félévben tudok felvenni 30-32 kreditet? Levelezőn.

Figyelt kérdés

Első éves államis vagyok.

Nem hanyagság miatt nem jött össze a teljes első féléves kredit, hanem sok dolog ment az egyetem rovására. Úgy is voltam vele, hogy abbahagyom... De meggondoltam magam.


Elvileg nekünk is lehet(és kell) felvenni szabvált. Úgy tervezem veszek fel kettőt, (vagy ha lehet?) hármat).


Csak az a nagy kérdés, hogy a 2. Félév rendes tárgyai mennyi kredit lesz. :/

Aggódom, hogy nem lesz 20 se... Vagy van általános minimum félévenkét? Gondolom mindenhol más.


Államis akarokmaradni.



2020. jan. 29. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Neptunban nem látod még milyen tárgyaid lesznek? Én is ilyen helyzetben vagyok mint te és nekem 2. félévre nagyon kevés tárgyam van amit fel tudok venni mivel a többinek előfeltétele van. Elvileg ha mindent felveszek amit tudok, szabválokkal együtt akkor se lesz meg a 36 kreditem.
2020. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még nincsenek meghirdetve. Február 4-én (Pázmány).


Nekem csak 1 tárgy épül a következő (2.) féléves tárgyra. Azt teljesíthetem.

A mintatantervet megnéztem, de előző évesek, még előbbieknek is teljesen más.

Reménykedek, h összehozhatom...

2020. jan. 29. 20:34
 3/10 A kérdező kommentje:

Teljesítettem*

Felvehetem

2020. jan. 29. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem? Én is államin vagyok, a Pannonon, csak nappalin. Nálunk úgy van, hogy félévente 18 kreditet kell teljesíteni, ahhoz, hogy ne rakjanak át önköltségesre. De ezt 2 félévente nézik! Vagyis a mindenkori utolsó 2 félévben összesen 36 teljesített kreditnek kell lennie. Hogy máshol is így van-e, azt nem tudom, biztos le van írva valamilyen hivatalos dokumentumban. Hogy hány kreditet lehet felvenni, az attól is függ hogy az egyetem hány tárgyat hirdetett meg. Valamint a legtöbb tárgynak van előfeltétele, valamelyik másik tárgy általában (néha aktív félévek számához is kötik, de az ritka). Mivel csak 7 kredited jött le, ezért lehet hogy a következő féléves tárgyak egy jó részét nem is fogod tudni felvenni, mert az első félévesekre épültek volna. Mi kaptunk egy "tárgygráfot", amin minden tárgy fel van tüntetve, látszik hogy melyiknek mi az előfeltétele. Neked is kellene egy ilyet szerezni, az alapján meghatározható hogy hány tárgy lesz felvehető.

A maximális kreditszám nincs korlátozva. (Legalábbis nappal biztosan nincs, de tudtommal levelezőn sincs.) Ha például 40 kreditnyi tárgynak megfelel valaki az előfeltételeinek, akkor mind a 40-et felveheti. Én az előző félévemben 37, most pedig 38 kreditet vettem fel.

2020. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Leírtam: minden 2. féléves tárgyat felvehetek. Egy volt amire épül másodéves, azt teljesítettem.


De a mi (idei 2019/2020) mintatantervünk nincs fent sehol. Idén is azt vettük fel, amit a Neptun kitett kötelezőnek.


Ez a talány, hogy mennyi lesz az annyi. Remélem 30 körüli. :/

2020. jan. 29. 20:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mi honnan tudhatnánk, hogy egy ismeretlen szakon mennyi kreditet lehet majd felvenni? Ha mindent teljesítettél, amire épülés van, akkor a mintatanterv szerint biztos hogy tovább fogsz tudni haladni. Hogy ez nincs fenn sehol, az nem akkora baj, mert az biztos hogy nem fogsz a többiektől lemaradni. Egyébként minden tantervnek elérhetőnek kell lennie a hallgatók számára. Olyan nincs, hogy nincs. Olyan viszont szokott lenni, hogy ha nincs tanterv-módosítás, akkor nem raknak fel újat mert "jó lesz a régi is".
2020. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De a régi (tavalyi) meg a még régebbi (tavaly előtti) már a mi első félévünktől is különbözött.

Sehol nem találom a miénket. És ez fix.

2020. jan. 29. 23:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik szak ez?
2020. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy a hét kreditemmel, meg most felvehető 28, akkor egy szabvállal még több is lehet akár, mint 36. :D
2020. febr. 2. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja most nekem is megjelent még egy szabvál tárgy így meg van a 36 kredit de azon gondolkodtam, hogy elvileg minden félévben kell hogy legyen 36 kreditnyi felvehető tárgyad mert mi van ha eddig 0 van. Így meg van az esély, hogy pótold.
2020. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!