Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondja mindenki azt,...

Miért mondja mindenki azt, hogy rossz a magyar oktatás?

Figyelt kérdés

Már bocsánat, de mégis mi olyan rossz benne?

Én jelenleg Angliában élek, és itt járok suliba, itt sokkal rosszabb a helyzet. A tanárok nem tanítanak semmit, nincsenek szabályok, pont ezért teljesen természetes, hogy az egész osztály telefonozhat az órán, meg beszélhetnek anélkül, hogy a tanár erélyesebben rájuk szólna. Nem baj ha nem figyel a gyerek órán, nyugodtan ehet, pletykálhat a barátaival, fotókat csinálhat, arra meg nem kell figyelni amit a tanár beszél. De a tanárok is általában a számítógépükön dolgoznak, és feladatokat adnak, hogy na azokat mindenki csinálja meg óra alatt, aztán nem is figyel ránk a tanár, persze, hogy senki nem csinálja meg. Az se baj, ha a házid sincs kész, pont ezért azt se csinálják meg, mert nincs semmi következménye. Olyan szintű az oktatás, mint ha ovisoknak szólna, pont ezért pofonegyszerű. De ebből adódik az, hogy itt meglátszik az embereken, hogy mennyire nincs eszük alap dolgokhoz se. Rengetegen otthagyják a sulit 16 évesen, utána meg nem is tanulnak tovább, a jövőjükön nem gondolkodnak, legtöbb kiscsaj teherbe esik 16-17 évesen, ennyi eszük van itt.


Szóval nem értem mire értitek, hogy rossz a magyar oktatás? Sokat kell tanulni az a baj? Itt nem kell tanulni semmit, a pofonegyszerű feladatokra kapjuk az ötösöket, de otthon egy 3-as tanulónak több esze van, mint itt egy ötösnek, pont azért, mert otthon van követelmény itt meg nincs, szóval persze, hogy senki nem fog tanulni.

Értem én, hogy otthon is vannak buták, meg akik nem figyelnek órán, persze, de közel sem ennyi mint itt. Minden nap csak ámulok, hogy az angolok mennyire hülyék, alap fogalmuk nincs dolgokról, csak élnek az egyszerű kis világukban ami egyenlő egy 8 éves szintjével, és azt hiszik, hogy ők csinálnak mindent jól.

Örülnétek neki, ha otthon is ilyen szinten lenne az oktatás,vagy mit várnátok? Neki akarjátok ezt a szintet.

Persze lehet, hogy a többi európai országba nem ilyen semmilyen az oktatás mint itt Angliában, de én erről tudok nyilatkozni és elmondani a véleményem.


Azzal egyetértek, hogy a magayr oktatásban nagyon sokat kell tanulni, szabadideje sincs az embernek, de valamit akkor is kell tanulni. Szerintetek hogy nézne ki otthon a jó oktatás? Kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mi kéne ahhoz, hogy megfeleljen számotokra, mert nem igazán értem mire mondják az emberek azt, hogy nem jó a magyar iskolarendszer?



2020. jan. 30. 00:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

11-es veled is egyetértek. A matek az tényleg rengeteg, és nagyrésze sosem fog kelleni. A töri évszámokkal nincs bajom, szerintem könnyen meglehet őket tanulni (legalábbis nekem egyszerű, mert engem érdekel a történelem, és azzal szeretnék majd foglalkozni a jövőben).

Irodalomból is ezt mondom, hogy nem jó korban olvastatják a gyerekkel. Én például amikor otthon jártam általános iskola 6.osztályba, akkor kellett az egri csillagokat olvasnunk, és rohadtul untam, nagyon utáltam, a könyvet a 15.oldalnál feladtam, csak a filmet néztem meg, de azon is majdnem bealudtam. Ezzel ellenben, most meg már érdekel, könyvem nincs belőle itt, tehát elolvasni nem tudom, de a filmet azóta már többször is megnéztem, és most már imádom a történetét. Csak el kellett, hogy telljen pár év, ahhoz, hogy igazán értsem a történetét, és lám, meg is szerettem. De akkor mondom nagyon utáltam, mert egy szót sem értettem belőle, ha akkor azt mondja nekem valaki, hogy később majd megszeretem, azt kiröhögöm. Szóval akkor még nagyon éretlenek ahhoz, hogy értsék miről olvasnak.

A kémiát én sem értem miért kell tanulni olyan mélyen. Elég lenne, ha az egyetemen kezdenék el oktatni ezeket a számítási feladatokat azoknak akik ezzel szeretnének foglalkozni. Fizikával szintén.


9-es, igen én is így gondolom, hogy az alap inteligencia az azért hasznos. Annyival több vagy.

2020. jan. 30. 18:13
 12/12 anonim ***** válasza:
87%

a többiek már leírták a léyneget, így csak annyit mondanék, h a lengyelek az oktatás átalakítást nem véletlenül kezdték azzal, h kirúgták a felsős tanárokat. Magyarországon is a tanárok nagy része alkalmatlan egy normális oktatásra, csak a megbukott poroszos oktatási rendszerben tudnak tanítani.

az utóbbi időben rengeteg „bölcsességeket” hallottam tanároktól, mint pl:


- sajnos nem ismerek a mai diákok a „szántás” szó jelentését


-csak akkor tudod megítélni az oktatási rendszert, ha tanultál neveléstudományi elméleteket


-kisajátítják a melegek a szivárványos zászlót

világosan látszik, h 20 évvel ezelőtt megrekedt, tájékozatlan, buta emberek oktatnak az iskolákban

2020. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!