Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzősök! Hogy viszonyultok...

Végzősök! Hogy viszonyultok az érettségi tárgyakhoz?

Figyelt kérdés

12.-es gimis vagyok, és már előrehozott info közép és angol emelt érettségit csináltam, szóval idénre maradt a matek emelt, töri közép és magyar közép.


Matek-gazdasági vonalon szeretnék továbbtanulni, és matekra és törire elég jól megy a készülés. Matekra beadandókat kell írnunk, töriből pedig ismétlő dogákat is írtunk, a tanár összerakta az adattárakat, így megkaptuk nagy témánként csoportosítva minden fogalmat és évszámot, amit át kellett ismételnünk.


Viszont valahogy az irodalom nem megy. De ahogy észrevettem, az egész osztálynak. Nem igazán értjük meg egymást a tanárral. Órákon mesélget, össze-vissza beszél, mindig mást vár el, és a tételcímeket se egyértelműen mondja. Eleve belemagyarázásnak látom a legtöbb verselemzésünket, és Pethőnével látszólag különböző fogalmaink vannak az érthető magyar nyelvről (tehát a tankönyvünk is rossz). De amikor már neten sem találok néhány sornál hosszabb elemzéseket, akkor végleg el szoktam keseredni. Ráadásul a legtöbb tételt háziba adta fel, és sosem ellenőriztük. Kicsit tanácstalan vagyok, és a motivációm egyre csak csökken (valószínűleg duplázással járok majd jobban pontszámításkor matek-angollal); de azért ha 11 évig 5-ös voltam magyarból, akkor azért már szeretnék egy 80%-ot elérni :D


Van esetleg bármi tanácsotok? Illetve ti hogy álltok a tantárgyakkal? :D



2020. jan. 30. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te matekos gyerek vagy, azért nem áll rá az agyad annyira a magyarra - de nem is kell, nyugi, ne izguld túl. Ha négy évig ötös voltál, akkor csak tanulgassál, mint eddig, de tudjad előre, hogy se nem a te világod igazán, se nem kell emelt szinten vizsgáznod belőle - tehát nem baj, ha kicsit kaotikusabb az egész, mint az emelt matekra készülés. Menni fog az, nem lesz semmi gond (duplázásra se lesz szükség szerintem, de ha mégis, az se baj).
2020. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ez hülyeség hogy ha matekból jó vagy humából eredendően nem. Ne parázd túl, ha az egész osztály van szivatva akkor érdemes szólni valakinek, mert a ti jövőtök függ ettől, nem a tanáré. Egyébként négy év gimnázium után egyik közép se olyan vészes, csak maximum kicsit többet kell rá tanulni rövidebb idő alatt.
2020. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"hülyeség hogy ha matekból jó vagy humából eredendően nem"

Nem is ezt mondtam. Csak hogy nehezebben áll rá az agya. De ha mindig ötös volt belőle, akkor nyilván nem lesz semmi gond. (Ha az egész osztályt szivatnák, akkor nem lenne folyton ötös az, aki amúgy matek emeltre készül.)

2020. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a ti jövőtök függ ettől"

Nagy szavak! :D

2020. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!