Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hölgyek? Hogyan viszonyultok...

Hölgyek? Hogyan viszonyultok a nálatok alacsonyabb végzettségűhöz (diploma vs érettségi)?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy nemsokkal ezelötti kérdésben lévő válasz ihlette meg egy társkeresővel kapcsolatban, hogy egyes embereknek van pofája ráírni egy diplomázott nőre (a típustól most tekintsünk el), valami olyan indokkal, hogy ő egyetemet végzett és emiatt ő mennyire nagyon másképp gondolkodik.


Arra lennék kíváncsi, hogy, a többség hogyan viszonyúl ehhez. Jómagam érettségi után terveztem egyetemre menni, de beszéltem pár ismerőssel arról a szakról amire jelentkeztem és megmondom az őszintét elvették a kedvem az egésztől. Olyan órákról meséltek (matek), hogy van egy szám pl 4 és be kell bizonyítani erről a 4-ről, hogy ez nem kerek szám. A magyarázatot azt hallottátok volna:D. Az ilyenek miatt döntöttem úgy, hogy nem megyek egyetemre hanem anélkül ugrok neki a nagybetűs életnek.


Most egy diplomázott nő szemében ezért kevesebb lennék?

Értem én, hogy vannak dolgok amikről nem tudunk beszélni, de ezzel az erővel csak szakmabeli nőkkel kéne beszélgetnem, mert akármilyen egyetemet végeztem nemhiszem, hogy el tudok beszélgetni egy orvossal a kemoterápia hatásáról az emberi szervezetre és ő sem nagyon tudna egyezkedni velem az Objektív C fortéjairól.


Nem értem, egy kapcsolatba csak a szakmáról lehet beszélgetni, életembe nem láttam még olyat, hogy a feleség megkérte a férjét, hogy magyarázza már el prezentávióban, hogyan építette fel a tetőteraszt.



2013. júl. 6. 22:31
1 2 3 4
 1/35 Amélia:) ***** válasza:
47%
Az a lényeg, hogy legyen értelmes, intelligens, lehessen vele beszélgetni. Tök 8, hogy van-e papírja.
2013. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
a doktorandusz lányok bajban lehetnek, hacsak ott a képzésen nem szednek össze valakit :D
2013. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Matek... hát igen, én se tudtam mire vállalkozom...:) De megtanultam a végén.
2013. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Egyem a szívüket
2013. júl. 6. 22:36
 5/35 anonim ***** válasza:
Nem számít, minden végzettségtől független lehet értelmes és intelligens.
2013. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Én szoktam kérdezgetni a pasit a szakmájáról ha érdekel.

Mondjuk én elég idegesítő vagyok mert szinte minden érdekel.

Nem értem miért ne lehetne beszélgetni ezekről a dolgokról... mi másról társalogjunk akkor folyton, az időjárás viszontagságairól? Egy idő után unalmas, ha két embert csak a párzási igények kötnek össze.

Nem a diploma számít, hanem az, hogy mi van valaki fejében.

Ha unalmas, akkor unalmas, márpedig az egyetemi képzés ezt nem zárja ki.

2013. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%

Ezt tényleg nem hiszem el. Ez a probléma az alábbi kérdésed kapcsán merült fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__ismerkedes__455..

Az a probléma veled, hogy nem érted azt, amit írtunk. Senki nem arról beszélt, hogy bárkit lenézne azért, mert nincs diplomája, hanem arról volt szó, hogy vannak nagy szakadékok emberek értelmi szintjei közt, és ez okozhat gondot a párkeresésben.

De megnyugtatlak, itt majd meg fogják neked írni, hogy igen, minden diplomás beképzelt, és nem az a lényeg. Remélem, ettől helyreáll a lelki egyensúlyod.

2013. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem, egy normális ember szemében nem vagy kevesebb diploma nélkül.

Hiszen nyilvánvaló, hogy puszta érettségivel rendelkező ember is lehet jobb, sikeresebb, rendesebb, egy esetleg diplomával rendelkező emberrel szemben. A kommunikációban levő szakadék nem attól függ két ember között, hogy az egyik diplomás a másik pedig nem. DE. Nem azért kíváncsi sok nő a férfi végzettségére, mert lenézi, hanem mert keresi a biztonságot. Hiszen akárki akármit mond, a diploma az diploma. Vannak szakok, amiket igenis érdemes elvégezni, ha el akarsz jutni valahová. Egy normális diplomával és további akaraterővel messzebbre jutsz, mint üres kézzel, és ez felnőtt embereknél, akik már családon gondolkodnak, igenis fontos.

A másik meg az, hogy szerintem te meg akarod győzni magadat, hogy jól döntöttél, hogy nem mentél egyetemre. Szerintem nagy hülyeség az az indok, amit elénk tártál. Mindig vannak olyan tárgyak, amik kevésbé érdekesek, amik kevésbé mennek, de ismétlem, a diploma az ettől még diploma, és megéri küzdeni, nem kifogásokat keresni.

2013. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

22:38, pont ez az, hogy értem én, de ey diplomát végzett orvos és egy diplomát végzett jogász között pont ugyan akkora szakadék van mint egy légkondicionálószerelő és egy közgaszdász között.


A szakmáknak közük nincs egymáshoz, így nyilván keveset lehet hozzászolni

2013. júl. 6. 22:41
 10/35 anonim ***** válasza:

"vannak nagy szakadékok emberek értelmi szintjei közt"


Mérget vehetsz rá, hogy ez nem az iskolai végzettséghez köthető. Nem egy emberrel találkoztam, aki diplomás, mégsem tudott folyamatban gondolkodni.


Egyébiránt egy BSc végzettségű illető a ti stílusotokban retardált egy professzorhoz képest.

Arcból vissza kéne venni...

2013. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!