Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van egy járműmé...

Mennyi esélyem van egy járműmérnöki szakra ilyen tanulóként?

Figyelt kérdés

Kifejezetten a Széchenyi István Egyetem érdekelne.11-es vagyok. A félévi átlagom 4.0 volt a felvételi tantárgyakból.

Ilyen erősségű tanulóként

mennyi esélyem van, milyen tanulókat szoktak oda felvenni?


2020. jan. 30. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Ezzel ki tudod számítani, hogy hány pontod lesz. Persze, nem pontosan, mivel az érettségi eredményeidet most még úgy sem tudod, de tippelj be valamit és nézd meg hogy olyan eredményekkel hány pontod lenne. Ez után a kiszemelt szak előző évi ponthatárait ha megkeresed, akkor meg tudod jó eséllyel határozni, hogy fel fognak-e venni. Valamint azt is meg tudod határozni, hogy milyen jóra kell megírnod az érettségit, hogy biztosan bekerülj.

Illetve még annyit tennék hozzá, hogy nem is biztos hogy bele fognak számítani az évvégi jegyeid a felvételi pontjaidba. Nekem például olyan jól sikerült az érettségi (és olyan rosszak voltak az évvégi jegyeim), hogy a pontszámítás nálam "duplázással" történt. Keress rá erre is, millió ilyen kérdés van itt is, illetve jól le van írva máshol is.

2020. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megkerestem az előző évi ponthatárokat, mert engem is érdekelt. [link] 280 pont kellett. Ez a minimum ponthatár, tehát aluljelentkezés volt erre a szakra, kevesebben jelentkeztek rá mint amennyit a maximális férőhely (vagy csak pont 280 pontja volt az utolsó felvett embernek, de erre kicsi az esély). 300 ponttal nyugodtan számolhatsz, 20 pontot nem szokott 1 év alatt növekedni a ponthatár, ennyivel már szinte biztos hogy bent leszel.
2020. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha jól látom tavaly 312-en jelölték be első helyre ezt a szakot, de csak 200 valamennyit vettek fel. Ez azt jelenti akkor (valószínűleg), hogy a többi jelentkezőnek 280 pontja sem volt? Bocsi, biztos hülye kérdés csak nemtudom elképzelni, hogy valaki 280 pont alatt jelentkezne, amikor tudja, hogy 280 a minimum.

2020. febr. 1. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!