Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Társadalomtudomány...

Som18 kérdése:

Corvinus Társadalomtudomány Kar, azon belül is a politikatudományok szakról szeretnék véleményeket, részletes leírást (tantárgyak, nehézség, mikor kezdődnek az előadások, végzés utáni kilátások, mesterszak)?

Figyelt kérdés
Leginkább végzett vagy most is ott tanuló hallgatók véleményére lennék kíváncsi?

2020. jan. 31. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A hivatalos adatok megtalálhatóak a honlapon: [link]

Végzés utáni kilátások: [link]

Az egész T karra jellemző, hogy bele van sűrítve 2 vagy 3 napba az összes óra. Ez azt jelenti, hogy ha nem vagy rákényszerítve arra, hogy szemináriumot vegyél fel csütörtöki vagy pénteki időpontra, illetve ezekre a napokra nem veszel fel szabválokat, akkor 2-3 nap alatt megvan a heti egyetem. A Karon a 30 kredit mindig pontosan 10 órasávot jelent, mármint 10* 90 percet. Ez annyira nem sok, ha figyelembe vesszük azt, hogy a tárgyak többsége nem igényel évközi munkát. Ezekkel szemben a G és K karokon szétszórtabb az órarend, és több sáv is jut egy félévre.

A szokásosnál magasabb azoknak az aránya, akik második szakként kezdik el, én is ilyen vagyok. Ha 440 fölötti pontra is képes vagy, akkor nem lesz megterhelő a szak; bár a gólyák között többen is szenvednek, szerintem indokolatlanul.


Az egész T kart gyakran nevezik (részben a fentiek miatt) büfének. A probléma az, hogy míg az ember érdekes dolgokat tanul 3 éven át, ebből csak ritkán lesz versenyképes fizetése. Erre persze azt mondják mások, hogy semmi gond, csak jó kapcsolatok kellenek és beszélj nyelveket, de az igazság az, hogy ezt bármilyen szakon előny, úgyhogy nem mondtak vele újat. Ha mégis ezt az irányt választod, akkor mindenképpen dolgozz mellette valamit, tanulj (ingyen) nyelveket, használd ki a lehetőségeket, többek között szakkolik, diákszervezetek, TDK stb.

A tanárok többnyire jó arcok és jó az értékelésük is. Alapszakon évente kb. 30-35 ember tanul, mesteren olyan 15. Így nincsenek csoportokra bontva a szemináriumok, ahol vannak, ott általában (a kari tárgyakat kivéve) rögtön az előadás után vannak megtartva.

2020. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!