Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha két félév után hagyom abba...

MinJi~ kérdése:

Ha két félév után hagyom abba az egyetemet és a következő szeptembertől okj-s képzésen veszek részt, akkor vissza kell fizetnem az oktatás díját?

Figyelt kérdés
Állami ösztöndíjas vagyok, de úgy érzem nem találtam meg azt, amit kerestem és egyetemen nem láttam olyan képzést. Illetve a mostani nagyon nem is megy. Ezért gondoltam átmegyek valami ingyenes nappali képzésre.

2020. febr. 4. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az abbahagyást követő 1 éven belül újra lesz hallgatói jogviszonyod(pl. másik szak vagy OKJ), akkor nem kell fizetned.
2020. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom mozgástér a felsőoktatásban van (főiskola, egyetem, stb), de az okj ezen szint alatt van. És nem találtam olyat, hogy külön kitértek volna az okj-ra is, ezért arra nem tudom mi vonatkozik, ha rendes nappali oktatásban veszek részt. Bár valószínűleg kiesik. Valószínűleg elfogok menni az oktatási hivatalban. Ha az okj nem számít, akkor most abbahagyom.
2020. febr. 4. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezz rá az oktatási hivatalnál! Nekem is gyanús az okj.. Ha BA-s vagy, akkor 1 félév után hagyhatod ott büntetlenül, ha osztatlan tanár, akkor 2.
2020. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!