Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem teljesítek két félév...

Ha nem teljesítek két félév alatt 30 kreditet, átvesznek másik szakra állami ösztöndíjasként?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy osztatlan tanáriról szeretnék átmenni képalkotás szakra szeptembertől. A mostani félévben egyetlen órára sem voltam bent, mert utálom az egész szakot, viszont passziváltatni sajnos nem tudtam, mert kellett a diákhitel. Beadtam hagyományos úton a felvi.hu-n a jelentkezést, mintha tiszta lappal indulnék. Másik kérdésem lenne még, hogy mennyi pénzt kell kifizetnem, a nem teljesített kreditekért.

2019. márc. 12. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon rosszul tetted, hogy nem passziváltattad ezt a félévedet. Sajnos ha két félév alatt nem teljesítesz 30 kreditet, akkor nyáron automatikusan átsorolnak költségtérítésesre, elveszted az állami státuszt, így szakváltással is költségtérítésesként fogsz kezdeni szeptembertől. Ha pedig újabb jelentkezéssel jutsz be képalkotásra, akkor ugyan tiszta lappal államin kezdhetsz az új képalkotás szakon, de ekkor úgy veszik, hogy az előző szakodat idő előtt egyszerűen otthagytad, s visszafizettetik veled a két aktív félév tandíjának a felét, vagyis egy félévnyi tandíjat, amely egyetemtől függően osztatlan tanár szakon 300-500 ezer Ft közötti összeg. Ha egy aktív félév után hagytad volna ott a szakot, akkor ezt elengedték volna. Szóval fel kell készülnöd arra, hogy most ősszel fizetésre felszólító levelet kapsz. De még így is jobban jársz, mint ha átjelentkezéssel, költségtérítésesként járod végig az egész képalkotás alapszakot. Akárhogy is, mindenképpen fizetned kell. Sajnálom, hogy rossz hírt kellett megírnom, de talán jobb már most felkészülni erre.
2019. márc. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt, nem volt rossz hír, gondoltam ,hogy kb 400k-t le kell perkálnom. Részletfizetés megoldható?
2019. márc. 13. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előző szak otthagyása után egy éven belül új szakot kezdesz es az új szakból diplomát szerzel, akkor nem kell visszafizetned, hanem ez az egy év is hozzáadódik a Magyaro.-n ledolgozandó éveidhez. Ha nem kezdenél új szakot akkor is ledolgozhatnád egyébként.
2019. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!