Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közlekedésmérnöki, Földrajz...

Közlekedésmérnöki, Földrajz vagy Kereskedelem és Marketing szak?

Figyelt kérdés

Ez a három tetszik melyiket ajánlatos választanom?

Mind a három terület érdekel. Legjobb földrajzból vagyok (gazdaságföldrajz, természet földrajzból nem igazán, vagyis nem érdekel)

Melyik a “legkönnyebb”, legkönnyebben elvégezhető?

Melyikkel lehet legjobban elhelyezkedni magyarországon és külföldön?

Melyikkel mit lehetne csinálni és esetleg fizetési kilátások?

Köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 15. 00:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

Közlekedésmérnöki: BME,

Földrajz: ELTE,

Kereskedelem és Marketing: BGE

2020. febr. 15. 00:59
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:

BGE a legkönnyebb, utána az ELTE, majd a BME.

Elhelyezkedni a legkönnyebben és leggyorsabban BME, majd a BGE, végül az ELTE.

Föcihez tuti kell az MSc is, ott számolj minimum 3+2 évvel. BGE-hez már elég a BSc az 3,5 év. A BME 3,5 éve meg eléggé esélyes, hogy nem lesz annyi ha csak nem igyekszel, de ott is elég a BSc, viszont utána lehet érdemesebb más mérnöki mester.

Vidéken mindegyiknél a minimálbér és a bérminimum, tehát ilyen bruttó 160-216k környékét számolj.

Budapesten a földrajz marad kb minimálbér a többinél kb bruttó 300-400 kezdő is LEHET.

Legtöbb esélyed a mérnökivel lenne, mert későbbiekben könnyebben mész át gazdasági pozícióba, de egy gazdásszal (ha csak nem végzel mérnöki szakot) sosem leszel mérnök. 🙂 A földrajznál meg tanár, kutató, kicsi eséllyel versenyszféra...

2020. febr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hittem az ELTE a legkönnyebb (nem az egyetem miatt, hanem a szak, földrajz azt hittem könnyebb lehet mint a gazdasági) de akkor nem.
2020. febr. 15. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!