Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért írják minden továbbtanul...

Miért írják minden továbbtanulásos kérdés alá hogy “büfészak”?

Figyelt kérdés

Vagy lehet egy ember.

De ez miért jó neki(k), ezzel nem érnek el semmit hogy minden egyes felsőoktatási intézménnyel kapcsolatos kérdés alatt valaki oda írja hogy “büfészak”.



2020. febr. 22. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Mert azt hiszi attól ő jobban érzi magát.
2020. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjuk már ezt a büfészakozást meg büfészakos kérdéseket. Van néhány kisebbségi komplexusos aki még arra se volt képes, hogy az érettségit letegye ezért büfészakozik. Felejtsük el, nem kell velük foglalkozni. Remélhetőleg nem lesz több ilyen kérdés.
2020. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Csúnya, degradáló szó erre, de létezik ez a jelnség.


Rengeteg értéktelek diploma van.

2020. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Csak úgy kíváncsiságból: mi számít pl. neked értelmetlen diplomának utolsó? És ha neked értéktelennek számít, akkor másnak is annak számít? Vagy van valami statisztika arról, hogy mely diplomák értéktelenek? És ha értéktelenek, akkor miért oktatják?

Pl. a könyvtáros értéktelen? A marketing értéktelen? A néprajz? A kommunikáció? Egyéb? Ki dönti el? Mert a "büfészakosnak" bélyegzett pályakezdők legnagyobb része talál munkát, sőt 48,9 százalékuk már az egyetem alatt is dolgozott ( [link] azaz mégsem annyira értéktelenek ezek a szakok.

Azok büfészakoznak, akiknek fogalmuk sincs mit tanul és később mit dolgozik egy "büfészakos".

2020. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Azok a szakok amiket rettenetesen egyszerű elvégezni, nem nyújtanak kiemelkedő előnyt szakirányon belül olyanokkal szemben, akik nem végezték el a szakot, de mondjuk szereztem 1-2 év munkatapasztalatot.


Plusz tipikusan alacsony fizetés társul mellé és többnyire csak azért jelentkeznek ezekre a szakokra, hogy elmondhassák hogy "Van diplomám".


Egyik jó barátom ugyan így volt. Csak 2 okból választottam a kommunikáció és média tudományt.


1. Kellett egy diploma (mert ciki ha nincs)


2. Csak ide vették fel, mert rettenetes tanuló volt.


Azóta elmondta hogy egy rettenetes a képzés és ötlete sincs mi lesz belőle.


Nekem ilyenek a büfés szakok.


Amúgy ha valakinek ez megbántja az érzelmeit hogy az általa választott szakot büfészanak hívja akárki is ott inkább az adott személy önbecsülésével van baj, mert ő tudja mit a célja, mit mért tesz.


Lehet az ő álmai eléréséhez az a szak kell.


Akkor veszik szerintem inkább zokon, ha labilisnak látja a jövőjét, ötlete sincs mit fog majd csinálni és nem tudja normális megindokolni mért jelentkezett az adott szakra.


Amiből rengeteg van.


Ha te ezen felhúzod magad, ezek egyike vagy. Aki tudja lebelül hogy nem megfelelő szakra ment.


Aki biztos a döntésében és tudja, hogy normális oktatásban vesz részt. Tudja honnan hova megy, az nem is foglalkozik a témával.

2020. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Annyira biztos voltam benne, hogy egyből azzal fog jönni valaki, hogy biztosan én is büfészakos vagyok mert nem értek egyet a büfészakosozással. Dehát ez egy ilyen ország. Akinek nem tetszik valamilyen párt nyilatkozata, az biztosan a fideszes/ellenzéki, aki leszólja a gazdagokat az biztosan szegény, stb.

Nagyon mellélőttél, mert nagyon messze vagyok, voltam a büfészaktól.

Kemény 1db embert ismersz, aki a fenti két okból jelentkezett oda ahova és ebből levontál következtetést pár tízezer emberre. Mit lehetne ehhez hozzáfűzni? :)

Szóval akit érdekel a néprajz és néprajzkutató szeretne lenni vagy imádja a könyveket és könyvtáros, esetleg mindig érdekelte Mongólia és többször is járt ott ezért monglolisztikára jelentkezik, az szerinted nem biztos a döntésében és nem normális szakra jelentkezik?

Van aki az alapján választ munkát, hogy hol tud majd sokat keresni és végigszenvedi az egyetemet, utálja de csak a sok pénz lebeg a szeme előtt, van aki meg az álmait követi és aztán azt csinálja amit szeretne és élvezi.

Aki az utóbbiakat leszólja az egy nagyon szomorú, unalmas életű ember lehet.

Persze megint jössz majd, hogy én biztosan büfészakos vagyok és/vagy az álmaimat közvettem és ezért védem ezeket a szerinted és a büfészakosozók szerint semmiresejó embereket, de akár elhiszed, akár nem, legkevésbé sem érdekel ki mit hisz, nem így van. Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy mindenki azt tanul, azt dolgozik, az az álma ami és senkinek sincs joga kritizálni ezért. Legkevésbé valami megkeseredett, begyöpösödött, beképzelt embernek.

2020. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Wow tökéletesen megtestesíted a csak vitatkozni akaró, majdhogy nem troll perszónát.


Semmilyen megjegyést nem tettem veled kapcsolatban. Általánosságban írtam, hogy aki felhúzza magát azon hogy a szakirányával kapcsolatban kritizálják, annak nincs megaz önmagába vetett hite, hogy "Ezen nem húzom fel magam, sőt kicsit sem érdekel mert tudom milyen céllal vagyok itt és nekem ez a tökéletes szak".


Amiben az a vicces hogy ezzel pont azt a pontodat fejtettem ki hogy mindenkinek más az érdeklődési köre és van akinek a te példád a könyvtáros szak a tökéletes szak.


Szóval mintha csak veszekedni akarnál.


Majd te teszel rám rosszalló megjegzéseket és a mai napokban nagyon divatosan elkezdtem szídni az egész ország metalítását.


Továbbra is az a büfészak, ami szakirányon belül nem ad semmi vagy csak marginális előnyt.


Itt egy kevésbé tipikus példa, csak hogy ne a klasszikusan büfés szakokkal példálózzak.


Képzeld akár ebbe tartozhat egy BME Mérnökinformatika is, mert ha az az álmod hogy CMSeket manipulálni minimális Php tudással webfejlesztő legyél, akkor teljesen értelmetlen végig ülni Analízis 1-2-t, Fizika 1-2t. BSZ 1-2t, Kódolástechinka, kommunikációs hálózat és további kemény órákat, aminek köze nincs ahoz amit csinálsz és a végeredmény hogy "túlképzetten kijösz".


Vicces, de rosszabb helyzetben lennél mintha rögtön elkeztél volna dolgozni érettségi után szabadúszó webfejlesztőként és szép lassan ahogy elég jó van egy állást szerzel.


Ez egy elég elvont példa, de gonodlom látszik a lényeg.



Magyarul olyan szakot végzel ami neked értelmetlen.


Meg szerintem az is büfészakos, aki csak azért megy egyetemre mert "egyetemre kell menni", amúgy kb 5 ilyen embert ismerek nem egyet, de mivel te és én sem végeztem országos szintű közvélemény kutatást akreditált intézménnyel egyikük sem tudhatja biztosan mennyi van.


Szóval ez az "ellen vetés is" lényegtelen, mert én a létezéséről beszéltem, nem gyakoriságáról, még is az ellen próbáltál ellenérvelni.


Meg persze mindent vissza vezetsz a politikára és nyílván csak maradi, tudatlan ember lehetek, mert az merem állítani hogy vannak értelmetlen szakok, ami után nem tud jobb helyzetben elhelyezkedni.


Vagy éppen ha el is helyzekedik olyan területen ahova nem kellett volna diploma.


Meg hogy van olyan hogy valaki úgy választ egyetemet, hogy "Ötletem sincs mire megyek, csak valamit bejelölök, mert gáz ha nincs diplomám".

2020. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

"Semmilyen megjegyést nem tettem veled kapcsolatban"

vs.

"Ha te ezen felhúzod magad, ezek egyike vagy"

=

"tökéletesen megtestesíted a csak vitatkozni akaró, majdhogy nem troll perszónát."

Szerintem inkább hagylak is magaddal vitatkozni.

2020. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

8# Kontextus kimaradt.


Nyílván nem tudom a szakod, nem mondtam rád direktben.


Arra utaltam ha téged zavar hogy a szakodat büfészakozzák akkor nem elég nagy az önbizalmad a döntésben.


Szépen kiakadtál hogy 2 emberrel is elkeztél vitatkozni a 2 kérdés alatt és áltánosítgatsz.

2020. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Mert vannak olyan, főleg a bölcsészkaron oktatott szakok, amelyekkel az elhelyezkedés igen megfoghatatlan, és túl sok ember végzi el, ezért csak a mekiben találnak munkát.
2020. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!