Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondja minden felnőtt...

Miért mondja minden felnőtt azt, hogy hú hát a gimis évei voltak aztán a szórakozás évei miközbe nekem életem mélypontja volt? Xd

Figyelt kérdés
Annak ellenére hogy mindig nyitott,szociális vagyok meg imádok szórakozni a gimibe az osztályomat rüheltem,nem volt kivel elmennem szórakozni csak a rokonommal aki nagyon jó barátnőm,abbahagytam a sportomat amit imádtam és szorongásos pánikbeteg lettem🤷

2020. febr. 26. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenkinek más, függ az ott lévő emberektől, tanároktól. Családi történésektől.
2020. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szörnyű volt. Na majd az egyetem jobb lesz :)
2020. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert akármilyen szar is volt a gimi, a napi mókuskeréktől, folyamatos stresztől, a fárasztó hétköznapoktól, amiből a felnőtt élet áll, klasszisokkal jobb.
2020. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a gimi arról szólt, hogy 4even át minden nap a legjobb barátaimmal vegigröhögtük a napot.

Egyetemen pl nincsenek is barátaim csak pár emberrel vagyok jobb viszonyban. Plusz itt már tanulni kell, tiszta stressz az egész.

Szóval azért mondják ezt mert naluk ez így is van.

2020. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a gimit, csak sajnos 2 hónap múlva vége. Én nem tudom elképzelni hogy az egyetem ennél jobb legyen🙂
2020. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Minseo1998 válasza:
100%
A felnőttek szerint egy gimisnek semmi dolga csak az hogy tanuljon. És úgy gondolják, hogy ez könnyű, azért mondják ezt. Lehet, hogy akkoriban még az volt. Én majdnem minden nap fél ötkor érek haza, megcsinálom a házimunkát, elmosogatok, rendet rakok, összehajtom a ruhákat, felseprem a konyhát. Ez után szoktam tanulni a kistesómmal, segítek neki házit csinálni. Ez után kezdek el tanulni jó esetben fél hétkor és ha sok dogát írunk nem, hogy keveset alszok de le sem fekszek aludni. Aztán másnap letolom a 7 órát és utána a plusz matek órákat amivel együtt néha 9 órám van. Mivel bejárós vagyok várhatok a buszra is. És rossz esetben másnap sem fekszek le aludni, ha annyit kell tanulni. És ha ez még nem lenne elég csesztetnek itthon, hogy el vagyok hízva, meg vagyok seggesedve, ha nem rakok el valamit azt rögtön észreveszik. A suliban ha nincs házid, hát akkor alázzunk meg az osztály előtt. Ha későn végzek suliba és már nincs átszállásom a buszhoz akkor gyalogolhatok haza 6 km-t. Igen, esőben is és télen is. Ettől vidámnak és boldognak kéne lennem? Mert ott vannak a barátaim? Igen ott vannak, jól elvagyunk. De nekem ne mondja senki, hogy ez a boldogság, hogy ez normális élet. Melyik felnőtt lenne képes ezt utánunk csinálni? Szerintem 100-ból egy. Nekem senki ne mondja, hogy ez a normális és ez elvárható. Azok a felnőttek akik szerint ez könnyű azok elmennek 8 órát dolgozni, hazajönnek és nem csinálnak semmit. Házimunka? Könyörgöm egy óra alatt meg lehet csinálni. És persze a diákok lusták. Néhány felnőtt nagyon átértékelné, ha egy kicsit kipróbálná azt amit mi csinálunk minden nap, évekig. Mert a gyerekeknek csak annyi a dolguk, hogy tanuljanak. Persze. Én nem szabadidőt szeretnék, hanem legalább azt, hogy aludni lehessen. Ha egy nap van 8 különböző tantárgy és arra mindre egy órát tanulok az már 16 óra a napból. És akkor még nem ettem, nem számoltam bele azt a másfél órát amit utazással töltök, azt a fél órát ami alatt reggel elkészülök. Ha összeszámoljuk lassan megvan a 24 óra és még nem volt szó alvásról. Szabadidő? Sport? Barátok? Az inkább az álom kategória, hogy ilyenekre is legyen ideje valakinek. Persze igen, aki nem tanul, nem segít otthon annak valószínű sokkal könnyebb. De annak meg az iskola stresszesebb, a tanár megalázza, a többiek kiröhögik, butának titulálják. Ennyit a boldog gimis évekről egy diák szemszögéből..
2020. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!