Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem így átvételre...

Van esélyem így átvételre jelentkezni a Fazekasba?

Figyelt kérdés
Sajnálatosan nem vettek fel a Fazekasba (pedig 10 ponttal meghaladtam a ponthatárt) és egy kéttannyelvű szakgimnáziumba járok(az ország egyik legjobb szakgimnáziuma). Tudom a mégis csak egy szakiskola, de biztosan megvan a középfokú nyelvvizsgám és a kitűnő évvégi bizonyítványom. Van esélyem bejutni?

2020. márc. 4. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hanyadikos vagy. Ha 9esnél idősebb, szerintem egy középfokú nyelvvizsga kevés lesz (személyes vélemény, inkább érdeklődj meg egy belsőst onnan), vagy nagyon nehéz lesz az osztállyal lépést tartanod. Valamint a szakgimiben más tantárgyak is vannak mint egy gimiben, és ez visszafelé is igaz (pl. gimiben tanulsz kémiát, bioszt, fizikát, földrajzot míg szakgimiben nem biztos), így különbözteti vizsgát kellene tenned akár olyan tárgyakból is amiket nem is tanulsz jelenleg (nem tudom hogy így engedélyezik-e a vizsgát). És ha szakgimiben kitűnő is vagy, az a kitűnőség csak távolról közelíti meg a Fazekasban elvárt szintet. De mindenképpen érdemes megpróbálnod, csak így tudhatod meg mi lesz a vége^^
2020. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de szerintem esélyed sincs a Fazekasba. A szakgimnáziumi tananyag más mint a gimis. Persze dícséretes dolog a nyelvvizsga.
2020. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
9. Nyelvi előkészítős osztályba járok,ipso facto jövőre is 9.-es leszek. A tavalyi rangsorban (a Fazekasnál) elég jó helyezésem volt. A tananyagnál mindig többet tanulok és az volt az elképzelésem, hogy a nat szerinti tananyagot tanulnám.
2020. márc. 5. 06:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor kérdező, az utolsó válaszod alapján van nagyon is esélyed.


Ha tényleg minden tárgyat megtanulsz, illetve magadtól tovább tanulsz, akkor megvan az a tananyag.


Az hülyeség, hogy minden tantárgyat emelt szinten tanítanak. Nem is férne bele az időbe...


Minden tagozatnak van 3-4 tárgya, amit ebben az iskolában lehetőleg visznek emelt szinten, a többit pedig középszinten, de igyekeznek nyílván érettségire felkészíteni. Így mindjárt másképp hangzik.


Ha a nyelvin gondolkodsz ott nem kémia/biosz/fizika ilyesmi lesz komolyan véve, hanem a két idegen nyelv meg a matek/magyar/töri közül kettő gondolom.


A spec. matek meg teljesen más. Van az alap matek, arra jön egy réteg, ami az emelt szint, és erre jön még egy második réteg, amit csak a spec mat tartalmaz. De a tananyagát össze lehet szedni. A neten sok minden ott van. Konkrétan első éves egyetemi matematika felét-3/4-ét van idő kb. átvenni. De ott csak a matek van komolyan véve, talán fizika meg infó/angol.


Minden tantárgyat nincs idő kihúzni maximális (emelt szint-emelt szint feletti) szintre, mert ahhoz már túl sok óra kéne, ami nincs.


Gimiben is már legtöbbször döntened, orientálódnod kell, hogy mi az ami jobban érdekel, ez a magyarázat szerintem.


A Fazekas abban jobb, hogy minden tagozaton 3-4 tantárgyat visznek emelt szinten, legtöbb helyen csak 1-et, max kettőt általában.

2020. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!