Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gimnáziumba vagy másik suliba?...

Gimnáziumba vagy másik suliba? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok nemsokára középiskolába kell mennem és szeretnék programozó lenni.A kérdés az hogy ha most gimnáziumba megyek és elmegyek egy informatikai egyetemre lehetek programozó?Vagy informatikai középsuliba kellene menne?

2013. dec. 30. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj szakközép
2013. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak azért érdekel mert nem csak az informatika érdekel hanem a fizika matematika kémia egyaránt...és még nem tudom melyikkel szeretnék foglalkozni :)
2013. dec. 30. 01:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szakközépbe menni, hogy "programozó" légy. Egy reál téren jó gimnáziummal még jobban is járhatsz, mivel matematikai ismeretek elengedhetetlenek a bonyolultabb problémák megoldásához.

Kódolni egyébként otthon is meg lehet tanulni, egyetemen sem fogják a kezedet fogni.

2013. dec. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :)
2013. dec. 30. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy ha érdekel is a matek, akkor inkább matek felé mozogj már most, egyetemi programozó képzésen rengeteg matek van. És emellett otthon kezdj el programozni. :)
2013. dec. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menjél gimnáziumba, sokkal szélesebb alapokat fogsz kapni mindenféle tárgyakból, felvehetsz egy matekfaktot, aminek óriási hasznát látod majd az egyetemen, és mellette annyit programozhatsz otthon, amennyit nem szégyellsz. A szakközép annyiban erősebb, hogy többféle informatikai tárgyat is tanítanak, pl. hálózatokat, hardvert, külön grafikát, külön adatbázis-kezelést stb. De ezek megtanulhatók anélkül is. Informatikai egyetem amúgy nincs, csak szakok.
2013. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gimnáziumba menj, magántanárral tanulj programozni. Aztán irány az ELTE vagy a BME Ha gondolod, vállalom a magántanár szerepét :)


Amúgy miért akarsz programozó lenni?

2013. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert 4-éves korom óta érdekel az informatika :P De még mindig lehet hogy a fizika vagy kémia felé fogok mozogni.Köszönöm mindenkinek :)
2013. dec. 30. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell magántanár.
2013. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy nem KELL magántanár. De ha valaki anyagilag megengedheti magának, akkor szerintem érdemes koordináltatni valakivel a tanulást. Ha megvan valakiben a kellő önállóság, akkor a magántanár nagyon sokat tud ám segíteni.
2013. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!