Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esely ra, hogy a heten...

Van esely ra, hogy a heten itthon is bezarjak az iskolakat egyetemeket mint pl romamiaban vagy szlovakiaban?

Figyelt kérdés
Lehet ciki de felek a korona virustol. Az egyetemen ahol vannak az oraink(levelezos vagyok) szinte csak kulfoldiek vannak. Debreceni Egyetem egyebkent
2020. márc. 9. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,ahhoz nagyon el kell durvulnia a helyzetnek.


De ne aggódj, ha nincsen súlyos alapbetegséged, vagy nem vagy jó öreg, simán felgyógyulsz egy kis tüdőgyusziból.

2020. márc. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár el is képzelhető.

Ahol sok a külföld diák, ott már most is vannak rendkívüli intézkedések: gyakorlatokon való jelenlét fakultatívvá tétele, 2 hétre az egyetemi életből való kizárás, online-órák stb.

Nem csak a magyar, a nemzetközi helyzet alakulásától is függ.

Én is aggódom, nem magam, az idős családtagjaim miatt. Szörnyű lenne, ha n fertőzném meg őket:( És nálunk is sok a külföldi diák.

2020. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

VAn. attól függ, hogy a fideszes szülők mit akarnak! Mert ma ők irányítanak az iskolákban.


Elég jó rá az esély, mert fsnak rendesen, menekítik a gyereküket nálunk is a rendezvényekről, pl március 15-i versmondó versenyről a tudottan fideszközeli anyuci már kivette a gyerekét! És mi vidéken vagyunk, tehát nem BP-n.

2020. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az ELTE-n tartanak órákat a SOTE-soknak. Mint tudjuk, az egyik fertőzőtt SOTE-s és be is járt az órákra - e miatt az ELTE határozatlan időre leállította azokat az órákat, amiket nekik tartanának. Nálunk amúgy még annyira nem vészes a helyzet, de ha tovább terjed elképzelhető, hogy tanítási szünetet rendelnek el.


Amúgy én sem magamat féltem, én szerencsére gyorsan kilábalok mindenből - és pont ma olvastam, hogy a kínai fertőzöttek ~70%-a már haza is mehetett mert meggyógyultak, a fiatalok viszonylag könnyen átvészelik. De hétvégére haza kell utaznom, és pl. mamámat féltem. Szóval próbálok nagyon odafigyelni.

2020. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A debreceni egyetemen az orvoskaron már nem kötelező egyetlen előadás sem (már ha eddig az volt, vagy bónusz pontokat, kedvezményeket lehetett velük szerezni). Zárthelyi dolgozatokat sem íratnak, csak a szemináriumi illetve gyakorlati órák maradtak kötelezőek.

Mondjuk szerintem ha valaminek, akkor pont utóbbinak semmi értelme, tegyük fel beteg vagy, aztán végiglátogatsz 5 különböző kórházi osztályt 1 hét alatt, ami nyilván a veszélyeztetettekkel van tele. Ennyi erővel teljesen felesleges a látogatási tilalom is, a rokonok legalább csak 1 osztályra, abban is jó eséllyel csak egy kórterembe mennek be. De hát egyszer csak észbe kap az a sok nagyokos.

2020. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

En az agraron vagyok, de meg semmi ilyesmi sincs. Ma tudtam meg van fertozott az agraraon, este lesz uj bejelento email.

En a nagymamammal es a szuleimmel lakom egyutt, ez az ami aggaszt mert mama nagyon beteges vese es szivbeteg.

2020. márc. 10. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!