Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemeket bezárják a...

Ha az egyetemeket bezárják a koronavírus miatt, akkor a többi iskolát miért nem?

Figyelt kérdés
Pl a gimnáziumokat, általános iskolákat? Csak az egyetemistákra veszélyes? Ekkora badarságot még nem láttam!
2020. márc. 11. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolod végig.

1. Az egyetemünkön a hallgatók 70%-a külföldi. A gimiben egy külföldi sem volt.

2. Az egyetemisták (magyarok és külföldiek egyaránt) rendszeresen és sokat utaznak (akár egy-egy hétvégére is), ez gimiben, pláne általánosban szintén nem jellemző.

3. Az egyetemek szinte mind nagyobb városokban vannak, ahol alapból sok külföldi fordul meg és nagyobb a tömeg.

2020. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként "nyugodj meg". Idővel be fogják zárni a gimiket és az általános iskolákat is.
2020. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az összes eddigi fertőzött döntő többsége egyetemista,pl. nálunk az iráni diákok.Míg a többi fertőzött idősebb.Egyetemi korosztály alatt nem terjed annyira a vírus,plusz nem annyira veszélyes a 20 év alattiakra nézve.Életkorral lefelé haladva nem csak a fertőzés,de a halálozás valószínűsége is csökken.Én is logikátlannak tartom.Így is terjedhet a vírus.Max.nem a diákokban okoz kárt,hanem továbbadják szülőknek/nagyszülőknek,és a baj ugyanúgy megvan. Terjedés akkor lenne lassítható,ha azokat is bezárják. Egyébként még nem 100%,hogy nem.A legtöbb oldal úgy fogalmazott egyelőre nem zárják be,pár nap alatt változhat,pl. ha sok új fertőzöttet találnak,akár abból a korosztályból.


A kérdésre a válasz az,hogy az egyetemi oktatást távoktatással könnyebben meglehet oldani,mint az általános vagy középiskolait(pl.érettségi).Szerintem a kormány nem akar túl nagy zűrzavart,kavarodást abból,hogy újra kell isméelni egy tanévet.De majd a következő napok fejleményei megmondják mi lesz.

2020. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*ismételni
2020. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisegítőket is bezárhatják majd, kérdező.
2020. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem már elhangzottakhoz hozzá teszem, hogy az is egy szempont, hogy egy általános iskolást nem igazán lehet csak úgy otthon hagyni, egyedül egész héten. Ha van nyugdíjas nagyszülő aki vigyáz rá, akkor meg rá jelent "veszélyt" a rábízott gyerek.

Egyetemeken a tananyag nagy része megtanulható bejárás nélkül is, alapból az önálló tanulásra épít az egyetemi rendszer, emiatt ott nem esik ki egy félév, ha bezárják az egyetemeket akár a szorgalmi időszak teljes maradékára. Közép és Általános iskolákban nem reális elképzelés, hogy a gyerek majd otthon egymaga fogja megtanulni és megérteni a logaritmus azonosságait, meg persze minden más tananyagot, amikor még iskolában sem megy, majd év végén pedig vizsgázni mindenből. Így aztán maradna az a megoldás, hogy az esetleges bezárás időtartamát nyári szünet ideje alatt pótolják be, ezért nyilván az a kormány célja, hogy minél kevesebb legyen ez a bepótolandó idő.

De nyugi, ha majd el kezd Közép és Általános iskolákban terjedni a vírus, akkor elrendelnek majd szünetet, de nyáron majd mindenki sírni fog miatta.

2020. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az egyik egyetemre az egyik iráni hallgató egy hétig betegen járt be, na szerinted miért pont az egyetemeket zárják?
2020. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De már lehet átadtáák másoknak és lappang általános, középiskolásokban is. Mindegy, én itthon maradtam, annak ellenére, hogy gimis vagyok. Semmi kedvem elkapni ezt a sz@rt
2020. márc. 12. 13:06
 9/14 anonim ***** válasza:

"De nyugi, ha majd el kezd Közép és Általános iskolákban terjedni a vírus..."


Pontosan. Várnak, míg lesznek beteg gyerekek is, és majd akkor... no comment.

2020. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pesti vagy egyáltalán? Ha nem húzzál suliba

A ti korosztályokra nem veszélyes, gyerekek között nem igazán vannak fertőzöttek

2020. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!