Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány volt egyetemistának...

Hány volt egyetemistának nincs nyelvvizsga hiánya miatt még a diplomája?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 18:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elfogadni azt, hogy a nyelvvizsgának semmi köze a diplomához? Csak egy papír, amit le kell tenni, de sok értelme nincs, mert angol tudást nem ad. És ha tudsz angolul akkor is halálra szivathatnak és még akkor sem sikerülhet..erre voltak példák is.


Ha elvégezted az egyetemet megérdemled a diplomát. A diploma ne függjön a nyelvvizsgátol. Az egészet elkéne már törölni, bevezetni se kellett volna. Normális nyelvoktatás kell.

2020. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

Hagyjuk már ezt! Aki tud, az tud és nem lehet megszívatni.

Olyan lehet, hogy valakinek van nyelvvizsgája, de mondjuk már 1 év múlva sem tud kinyögni 2 értelmes mondatot, de olyan nincs, hogy valaki szuperjól tud angolul, de nem tud belőle levizsgázni.

Azt kell elfogadni, hogy ez is feltétele a diplomának és időben készülni rá.

Feltétele a 0 kredites tesi is és tudjuk, mennyi értelme van. Ettől még ha nem csinálod meg, akkor nem kaphatsz diplomát. Ennyi.

2020. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
71%

Mint régebbi egyetemista, és eddig nyelvvizsga miatt diploma nélküli annyit mondanék, hogy:

- 2 vizsgán voltam, egyik sem sikerült (középsuli előtt megpróbáltam a németet, mert beszéltem, de nem ment, a másik angol volt, csak a laborértesítőt nem kaptam meg, így nem mentem el, bukta) - bedurcáztam, úgyhogy inkább éltem az életem! Nem bánom.

- ma, sokévvel az egyetem után nem hiányzik a diploma. Tudom, amit kell, megvalósult minden álmom, és még nem vagyok 40

- becsapom a vitrinbe a diplomát, kibontok egy öreg Merlot és koccintok magammal, megcsókolom a Fiam, és nosztalgiázom egyet az egyetemi barátommal.


Kevesek életét fogja gyökeresen megváltoztatni ez a rendelet, de mindenesetre szupi. 👍


Legyen béke a lelketekben, ne háborogjatok.

Annyi szarság van...

Mindenen nem kell.

✌️

2020. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!