Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen meglepő dolgokkal...

Milyen meglepő dolgokkal találkoztatok, mikor beköltöztetek a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Most olyanra gondolok, amire abszolút nem számítottatok, mégis úgy volt. Jöhet minden, ami meglepett titeket a beköltözésnél.

2020. márc. 12. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lyukas matrac, rossz wc, kosz mindenhol, fura szag (a rossz wc miatt), később a 3 szobatársam (fű, káromkodás, tömeg a szobában a bulijaik miatt), de olyan is volt hogy használták az ágyam, míg nem voltam bent. Asztalon hagyott húsoskáposzta szaga 4 nap után. Jah, a koronát a használt óvszer tette fel, amit kitűztek a faliújságra. Akkor kezdtem albérletet keresni. Egyetem első hónapjaiban ez kalandos volt.
2020. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok kolégista, de a félévek során több alkalommal is jártam az egyetemi kolikban.

Ami elsőre nagyon meglepett, hogy nagyon sok az ordenáré, állatias ösztönökkel élő hallgató. Takarítás, rendrakás egyeseknek idegen fogalmak. A közös WC-k annak rendje és módja szerint szanaszét vannak hugyozva.

Persze vannak szép számmal magukra odafigyelő emberek is, de akkor is rossz ezt látni hogy huszonéves elméletileg értelmiségi emberek ilyen módon képesek élni.

2020. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A női wc ülőkéje összefosva, használt betét a falra ragasztva. Konyhában a csepegtetőben hagyott több hónapos edények amikben már érik a penész, molylepkével fertőzött alapanyagok a közös konyhaszekrényekben, amikre meg rákapott a kenyérbogár. (Nem lisztbogár, ez a vacak legalább ragadozó és molylepkéket eszik. Egész kis ökoszisztéma alault ki a konyhában. :D) Meg olyan csajok, akik egy szál bugyiban meg melltartóban mászkálnak a folyosón. A szobában nem csodálkoznék, mert kényelmes meg nyáron amúgy is befülled az egész koli. De a folyosón, ahol az intézetigazgató és sétálgatni szokott... Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2020. márc. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pozitív csalódás volt. Én sosem voltam korábban kollégista, úgyhogy csak innen-onnan hallott pletykákra, panaszokra, sztorikra alapoztam az elképzeléseimet és ehhez képest nagyon meglepődtem. Maga az épület is fel lett újítva (10 éven belül), tiszta, rendezett és a szobák felszereltsége is teljesen megfelelő. A dolgozók (pl. portások, takarítók) is teljesen rendesek, teszik a dolgukat, segítenek stb. A diák bizottság szintén. Sok múlik a szobatársakon is, de nekem még velük és a többi kollégistával sem volt negatív tapasztalatom. Nem mondom, hogy mindig síri csend van, nem fordul elő semmilyen ellentmondás vagy konfliktus stb., de ez ezzel jár és ezt el kell fogadni, ha az ember nem egyedül él. Durvább dolgok pl. tényleg túlzó hangzavar, nagy vita vagy veszekedés, siralmas higiénés állapotok, garázdaság, lopás vagy bármi ilyesmire nem volt még példa.
2020. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, az első három komment elég durva. Nem számítottam ilyen kemény dolgokra, bízom benne, hogy a legtöbb helyen nem ilyen állapotok vannak.

4. kommentelő, köszi, hogy megnyugtattál, ezek szerint vannak azért jó kollégiumok és rendes emberek is.

Köszi a választ mindenkinek! 😊

2020. márc. 14. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!