Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Üdvözlet. Hogyan tudom kiszámo...

Rawen kérdése:

Üdvözlet. Hogyan tudom kiszámolni mekkora lesz az így kialakult nyomás?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást.


Adott egy zárt tartály, legyen, mondjuk 80 literes. Ezt a tartályt egy csőcsonkon keresztül megtöltöm 50 liter vízzel, majd a maradék 30 liter térben létrehozok kompresszorral, 4 BAR légnyomást. Ezt követően, a tartájból kiengedek 20 liter vizet. Csak a vizet, a sűrített levegő marad, amennyi volt, csak már 50 literes teret fog kitölteni. (Igen, így működik a hidrofor.)

Ötlet?



2015. okt. 19. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A levegő hőmérsékletéről nem írtál semmit.

De az elábbi módszerekkel szerintem _NAGYJÁBÓL_ jó megoldások jönnek ki.


1. HA állandó a levegő hőmérséklete, akkor izoterm állapotváltozás történik:

[link]


p1 / p2 = V2 / V1

p2 = p1 * V1 / V2 = ?


V1 = 30 l

V2 = 50 l

p1 = 4 bar


--------------


2. HA ismerjük az első, illetve a második állapotban a levegő hőmérsékletét, akkor az egyesített gázötrvényt alkalmazhatjuk:

[link]


p1 * V1 / T1 = p2 * V2 / T2

p2 = p1 * V1 * T2 / (T1 * V2) = ?


----------------


Megjegyzés: a "nagyjából" arra vonatkozik, hogy a fenti tételek ideális/tökéletes gázokra vannak kimondva, de a levegő nem az

2015. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!