Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért baj, ha a tanári székbe...

Miért baj, ha a tanári székbe ülök?

Figyelt kérdés
Sűrűn van, hogy óra után mikor már a tanár kiment, a tanáriszékbe ülök. Egy-két tanár már szólt érte, hogy ne, egyik azt mondta bunkóság. Elolvasva a házirendet, semmi erre vonatkozót nem találtam. Nem is a tanárt zavarom vele, hogy odaültem és nem engedtem leülni. Továbbá ha valamit jelent, 18 éves vagyok, 11.oszt.

2020. márc. 13. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A buszon is oda ülsz a sofőr ülésbe? Vagy a boltban a kasszába?
2020. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Látom, elvitatod néhány tanár felháborodásának jogosságát azért, mert nem szegtél meg lefektetett szabályt. Az emberi érzelmek viszont nem szabálykönyvek alapján működnek, és sokszor akár irracionálisak is. Rajtuk nincs tehát mit kifogásolni. Ahogy felnősz majd, rá fogsz jönni erre. Igazából tehát nincs sok alapod arra, hogy érzelmi reakiókat kifogásolj. Meg kell tanulnunk tolerálnunk egymást, beleértve egymás viselkedésének irracionalitását is, erről szól az élet, mivelhogy ilyen az ember. Neked nem hiszem, hogy rosszabb lesz attól, ha többet nem ülsz a tanári székbe, így ha látod, hogy másokat ez kiakaszt, elég önző dolog tovább csinálni. Mi emberek felelősséggel tatozunk egymásért és a tanár is ember.
2020. márc. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Baj, mert hogy néz ki egy kacsa a tanári széken? hápháp
2020. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Te ezzel akarsz kitűnni, hogy bele ülsz (bele mersz ülni ) a tanári székbe ! Nálad ez egy pótcselekvés próbálj valami más megoldást lehetőleg olyat ami nem para !!!
2020. márc. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Azért ülsz oda, mert nem tudod hol a helyed! A tanári szék olyan tekintélyt jelez, amivel te /lehet, hogy soha/ nem rendelkezel. Tiszteletlenség. Tudd már, hol a helyed!
2020. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Mi lazán beleülünk a tanári székben szünetben. A tanárokat sem zavarja. Ha kezdődik az óra, úgyis mindenki a helyére megy.


Nálunk a tanárok tudják, h ez nem presztízs kérdése, és nem ettől tanár a tanár. De akkor valószínűleg van akiknél ez státusszimbólum... :/


Meg amúgyis, szerintem mi ott többet ülünk, mint ők... mert mindenki állva tanít, vagy a padra ül fel magyarázás közben. :)


17/L

2020. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanári széknek szimbolikus jelentése van, már ha értik ezt a fogalmat.
2020. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd amikor a főnököd székébe ülsz a munkahelyen és amikor ezt kifogásolja, flegmán pofátlankodni kezdesz, hogy hol van az erre vonatkozó szabály, ne csodálkozz, hogy hirtelen az utcán találod magad.


Van, amit nem illik megtenni, főleg, ha egy felnőtt figyelmeztetett rá. Az emberek viselkedését nem csak írott szabályok szabályozzák, hanem normák le nem írt szabályok is. Elég szomorú, hogy 18 éves létedre nem tudod, mi az a tisztelet.


És nem az a fő baj, hogy a tanári székbe ülsz, hanem az, hogy ha a tanár mondja, hogy ne tedd, egyből a jogokra hivatkozol, ami már önmagában is pofátlanság.

2020. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!