Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek elképzelhető még,...

Szerintetek elképzelhető még, hogy esetleg elhalasztják vagy kicsúsztatják az érettségi időpontját?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem,hogy ez nem jó.Végzős vagyok.Májusban érettségi.Matematika pl. nem nagyon megy.Így,hogy nem járunk így nem tudom,hogy hogy fogom egyedül itthon megtanulni a logaritmust meg trigonometrikus szögfüggvényeket.Angolból szintúgy,tanár nélkül nem megy.Addig romlani fog ezekből a tárgyakból a tudásom,mert nem tudom "ápolni".Szerintetek elképzelhető még valami módosítás?Pl.,hogy inkább tanévismétlés lesz vagy valami akkor?

2020. márc. 13. 23:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért fogják elhalasztani, mert most kiesik pár hét a felkészülésből, mert azért azt tényleg be kell látni, hogy ebben az utolsó 1,5 hónapra már mindent elmondtak elvileg a tanárok, maximum a tételek, témakörök ismétlése nem fejeződött be. De ezeket meg úgyis otthon kell tanulni és így még több idő is lesz rá.


Ami igazán problémát jelent az az, hogy az érettségik megrendezéséhez ki kell nyitni az iskolákat, be kell engedni az érettségizőket, kellenek felügyelő tanárok és akkor megint ott tartunk, hogy a fiatalok vírushordozók és megbetegítik a tanárokat.

Ez az egész 7 hét alatt nem fog egy az egyben lecsengeni, pláne úgy, ha a diákok ezt az egészet vakációnak fogják fel és majd éjt nappallá téve a városban bandáznak majd. Romániában is ez volt kezdetben, ott történtek is intézkedések és szerintem itt is lesznek majd. Még ha az alsósok otthon is maradnak, a gimisek biztos a plázákban és egyéb közösségi tereken fognak lófrálni. Pedig az a lényeg, hogy minél kevesebbet legyenek közösségben az emberek, nem heccből nincs oktatás. Szóval légyszí, minden diák legyen értelmes, és fogja fel, hogy ez most nem vakáció hanem kényszerszünet mindenkinek! Úgyis állandóan a messengeren meg facebookon akartok lógni, hát most eljött az az idő is, amikor ennek meg van az előnye. Nem kell utcára menni, lehet online tartani a kapcsolatot, mémeket gyártani, cuki macskás fotókat nézegetni és egyebeket. Ha ezt mindenki betartja, annál hamarabb mehettek majd a bandázni is!

2020. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha különben zárva van az iskola, szét lehet rakni a vizsgázókat több terembe, mondjuk termenként 5-6 emberrel, akik messze vannak egymástól.
2020. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%
12es... persze meg minden terembe felügyelő tanát igaz?Az érettségi nem így működik! Nem beszélve arról, hogy ha akkor tetőzik a vírus, akkor úgyis kijárási tilalom lesz, mint európában nagyon sok helyen! Én most arra tippelnék, hogy halasztják amíg tudják.
2020. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nehezebb lesz felügyelő tanárokat biztosítani, az igaz, de ha nincs sehol tanítás, akkor az egész testületet lehet beosztani, tehát megoldható. Csak az első három nap a problémás.


Ha lesz kijárási tilalom, az nem abszolút, vannak kivételek, és simán lehet az érettségire kivételt tenni. Olaszországban is lehet menni a boltba meg munkába annak, akinek muszáj, munkáltatói igazolással.


De az is lehet, hogy neked lesz igazad. Egyelőre mindannyian csak tippelgetni tudunk.

2020. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!