Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológián milyen szintű...

Szociológián milyen szintű matek van? Melyik fajta műveleteket kell ismerni, gyakorolni?

Figyelt kérdés
Kettes matekkal ez teljesíthető?

2020. márc. 15. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Statisztika lesz bőven, ne aggódj
2020. márc. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jártad, de #1-es, a statisztika az mit takar; tehát abban vannak számítások is, vagy csak diagramelemzés. Mert a diagramelemzés, ha rendesen ki van töltve, hogy melyik tengely micsoda, meg ilyesmik, akkor az egyszerű, tehát ott ne számolsz, hanem leolvasod az adatokat. Egyébként mégegy, volt nekem ilyesmi tantárgyból 1napos levelezős órám, ott meg a tanár elvárta volna, hogy voltak ilyen diagramok, meg táblázatok, és abból kábé 40 darab, és elvárta volna, hogy bemagoljuk őket. Mondta, hogy az előző évfolyamon voltak többen is, akiknek 2-est adott, de tök jókat írtak, csak nem támasztották alá számszaki adatokkal. Szóval ha van erre energiakapacitásod, hogy tudsz ennyit bemagolni , akkor ajánlom ezt neked. Ha belefér ennyi adat a fejedbe. Mert dolgozatnál is volt nekünk ott akkor ábraelemzés; de volt, ahova azt gondolta, hogy megjegyeztünk ilyen teljes diagramokat kívülről, fejből, pl van 10 dolog, és mind a 10-nek a százalékát, és ilyen diagramból meg volt vagy 40; és ő azt gondolta, hogy mi azt majd mind az összes adatot bemagoljuk, tehát volt olyan feladat, ahova nem ő rakott diagrammot, de elvárta volna, hogy mi írjunk oda diagramos adatokat. Fejből. Tehát nemtom a konkrét szociológia-képzséen ez mennyire jellemző.
2020. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 Matematikai statisztika. Eloszlás függvények főleg, de a többi változó egyetemenként. Valahol 2 félév van belőle, valahol 4 is. Amiről te beszélsz, az külön tárgy általában. Gondolom demográfián lehettél, vagy bevezetés a szociológiába órán.


Egyébként én is 2-es matek érettségivel jöttem, de sikerült elsőre. Ebben mondjuk nagyban szerepet játszott az, hogy ezen a téren milyen orientáltságú az adott egyetem. A miénk nem a matekra megy rá, nem ez játssza a képzésen a központi szerepet.

De azért ha érettségi előtt állsz, írd meg annyira jól, amennyire csak tudod.:D

2020. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!