Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, diákok! Hogy érzitek,...

Tanárok, diákok! Hogy érzitek, hogy sikerült a távoktatás első napja? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Én magam 37 éves szakvégzett, pályaelhagyó tanár vagyok, aki néha privátban tanít, nem intézményesen. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

2020. márc. 16. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még sehogy! Épphogycsak megállapodtunk, hogy melyik rendszert fogja az iskola használni. Arra a gyerekeknek regisztrálni kell, a tanároknak meg anyagokat feltölteni. Nem megy egycsapásra.
2020. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert már van akinél elkezdődött? Nekünk szerdán lesz az első nap, még csak ma beszélték meg, hogy hogy legyen.
2020. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért senki ne számítson arra,hogy már az első nap ez be fog indulni.Nem is lehetséges,bakker péntek este lett bejelentve,na mindegy.

Nálunk holnap kezdődik,szerintem eleinte döcögősen de utána tuti beindul.

2020. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nem is kezdődött el!

😂

2020. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Idén érettségizem, a tanárok délelőtt megbeszélték, hogy E-krétában írják fel a házikat. Nekem már csak egy matek emelt, töri-magyar közepem lesz, szóval suliban kb. eddig sem csináltam semmit, a többi órán a faktosokkal foglalkoztak a tanárok.


Ma már reggel 8-kor kaptam időzített Facebook bejegyzést az ajánlott emelt matekfeladatokkal, és egy táblázatot, ahová be kell írnom azokat a feladat-sorszámokat, amik nem mentek - ehhez majd ad segítséget a tanár, ha nem elég, akkor skype :D Délelőtt voltam fodrásznál, kitakarítottam a szobámban, és 6:00 helyett 8-kor keltem, mivel nem kellett 45 percet buszoznom. 10 perces ebédszünet helyett szép lassan megebédeltem a darázstésztám, és videochaten megbeszéltem osztálytársaimmal, hogy kivel mi újság. Belenéztem az M5-ös adásokba is, de elég unalmasak. Szerintem mi jártunk a legjobban, itthon könnyebb érettségire (főleg szóbelire tételeket) tanulni már. És szerintem úgy 9-12. gimis osztályokban működőképes lehet a távoktatás. Az általános iskolásoknál már nehezebben tudom elképzelni, hogy leülnek maguktól tanulni.

2020. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért ne legyél benne biztos, 5-ös, hogy tavasszal érettségizni fogsz. Másfél hónap múlva még tombolni fog ez a vírus. Legjobb esetben nyáron, de az is lehet, hogy csak ősszel lesz ebből érettségi.
2020. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább készüljünk rá, hogy meg lesz tartva, minthogy utólag rájöjjek, hogy nem tanultam :D


Mi pozitívan állunk hozzá. Ha csak mi leszünk akkor suliban, akkor több terembe szétosztva szellősen ülve szerintem megtarthatják. Az biztos, hogy nincs kedvem nyáron 40 fokban érettségit írni, és az is, hogy évet ismételni meg még inkább nem szeretnék 8 év nyolcosztályos után.

2020. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 October15 ***** válasza:
100%

~1 órája írt rám nővérem, hogy kapott az ált. sulis elsős fia tanárától egy emailt amiben pdf-ben van 1 feladatsor. :D Töltsd ki és küldd vissza alapon.


Mivel sok szülő addig nem jutott el, hogy hogyan nyisson megy egy pdf-et ezért elküldte jpegben is...


Elvben diplomája van nem? :D Hogy lehet valaki ekkora kretén? A pdf és a jpeg szerkesztése is third party programot igényel. Egy sima office-al [Ami alapból hogy az életbe elvárás egy országban ahol a szétcsalt statszitikák szerint is épphogy 300 euró fölött van az átlag jövedelem?] az életben nem fogod kitölteni. :D

2020. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
76%

Nálunk elekzdődőtt!

Nekem nagyon tetszik, szerintem menni fog ez...

2020. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Hát nekem meg nem xd
2020. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!