Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a művészeti oktatás,...

Nicocica kérdése:

Milyen a művészeti oktatás, az elmélet a gyakorlat? Milyen hangulatú az iskola. Szerettek-e oda járni. Kislányom mindhárom iskolába jelentkezett és van esély mindegyikre lassan el kell dönteni melyiket szeretnénk inkább.

Figyelt kérdés
Szent László rajz szak 40., Leövey 50., Sztehlo 13= ott bent van. 🤔😊

2020. márc. 17. 00:11
 1/4 kbanna válasza:
Én erre már válaszoltam egyszer, napokkal ezelőtt. Hova tűnt?
2020. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kbanna válasza:
Az iskolai "tanulmányi rangsor" alapján a Szent László, Leövey, Sztehlo volna a rangsor. Nálam (szakmai ártalom, iskolapszichológus is vagyok) nem elsődleges szempont a rangsor. Az a fontos, hogy az iskola hangulata a gyereknek mennyire jön be, tehét ez gyerekfüggő is. Melyik iskolában mosolygott a leginkább? :) Melyik épületben érezte jól magát? Hol voltak a legfigyelmesebbek a tanárok? A pörgés a vonzóbb, vagy a "lelassított idő", az egymásra figyelés? A kikényszerített "tisztelet", vagy az őszinte, érdeklődő? (Nagyon személyes, és nem biztos, hogy ez mindenkire érvényes: mi a Sztehlo rajzot választjuk...)
2020. márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Leöveybe jártam, nem rajz szakra, de sokakat ismertem onnan, a többségük nem volt elégedett. Gyakorlatilag tömény művtörit kellett magolniuk, nem volt messze annyi gyakorlat, amennyit gondoltak volna. Ettől még maga a suli nem rossz, a szak sem elvetendő, csak elméletorientált, pláne az első 2 évben. A faktokról már több jót hallottam, ott voltak komoly projektek, pl festés, voltak művek, amiket ki is állítottak a kerületben. De faktot meg felvehet nem rajz szakosként is egyébként.
2020. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En rajzos voltam a Leoveyben! A muvtori igaz, bar a magolas tulzas. Tobbszor jartunk kiallitasokra a tanarral. A hangulat jo volt, az osztalykozosseg kevesbe, nekem inkabb az rontotta el a kozepiskolai elmenyem.
2020. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!