Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezéskor miből adódnak össze a pontszámok? Diploma minősítése és még mi?

Figyelt kérdés
Kell felvételizni is mesterképzésre? Ha igen akkor az adott tárgyból adnak ki tételeket vagy hogyan működik ez? Aki most jelentkezett mesterképzésre leírná hogyan zajlott?
2010. júl. 25. 18:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A TÁTK-on sem a jövőd a tanárok szívügye.

Vannak kötelező olvasmányok és a szakdolgozatodról kérdeznek, persze biztos nem BME-s nyelvezettel.:)

2010. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ahova én jelentkeztem ott 90 pont a diploma minősítése alapján és 10 pont a kül.ő többletpontok...

Nekem pl.5 lett a diplomám,ez 90 pont + kaptam 2 pontot hátr.helyzetre...=>92 pont...

többletpontot jelentett:

halmozottan hátr.helyzet

gyermekgondozás

fogyatékosság


Nyelvvizsgáért ennél a sulinál nem adtak pontot...Pedig nekem 2 is van:S


Nekem a 92 pontom nem volt elég:(....Tehát hiába volt "tökéletes" a diplomám+még pluszpontom is volt...Mivel se anya,se fogyatékos nem vagyok,nem vettek fel:S

2010. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, úgy gondolom kielégítő volt. Látom ez a pontszámítás akkor intézményenként változik, úgyhogy ott kell majd érdeklődnöm! Köszi mindenkinek!
2010. júl. 26. 10:02
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

MOst ezt nem mondod komolyan!:S Nem volt felvételi? Ha maxpontod volt, illetve hátrányos helyzetet leszámítva, sőt még az is vagy, csak nem halmozottan hátrányos akkor ez ne haragudj , de nem lehet igaz. Kifejtenéd, hogy hová jelentkeztél és hány ponttól vették fel az embereket?

Bocsi az offért.

2010. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Gondolom, olyan volt az alapszak, amit nem nehéz ötös diplomával abszolválni, és ehhez képest kevés embert vettek fel
2010. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Jó, de akkor mi alapján döntötték el, hogy kit vesznek fel? Mert olyan nicns, hogy midnenki ötös, és azt veszik fel, aki még halmozottan hátrányos is....
2010. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 5-ös diplomás,92 pontos,"fel nem vett" válaszoló:D


emberi erőforrás tanácsadó mesterre jelentkeztem SZIE-GTK-ra,levelezőre.


A szakot,aki akarja kritizálhatja,de sztem ez akkor se fair ponthatár..:s

2010. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem akarom kritizálni a szakot, de ha Téged 92 ponttal nem vettek fel, akkor ezek szerint volt legalább x ember, akinek több volt. És max. x embert vehetnek fel, akkor ez miért igazságtalan? Egyébként a 92 pont tényleg elég jónak tűnik. Az első nyelvvizsgádra persze, hogy nem adnak pontot, hiszen az mindenkinek van, a másodikra viszont szerintem illett volna.
2010. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
hát el se tudom képzelni mi kellett a 94 ponthoz...:S
2010. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok. Aki nem értete, hogy miért nem vettek fel? Ha nem adnak pluszpontot csakis kizárólag hátrányos helyzetért, amiért kaptál is, akkor minden halmozottan hátrányos helyzetű, ötös diplomával távozott?? Vagy hogy van ez? Ilyen nincs, hogy csak az juhathat be. A szakot nem kritizálom, csak próbálom felfogni.
2010. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!