Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lesz újra iskola?

Mikor lesz újra iskola?

Figyelt kérdés

Szerintetek mikor lesz újra iskola?

Válaszaitokat Köszönöm!



2020. márc. 21. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem már csak szeptemberben. Nyárig elejéig tuti eltart a járvány és felesleges júniusban már bemenni arra a 15 napra...
2020. márc. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is csak a következő tanévben.
2020. márc. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ki is lehet tolni a tanévet. Felső oktatásban simán megoldják, akkor lehet kis iskolákban is.
2020. márc. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem hinnem hogy megvárják míg mar senki nem lesz beteg az országban. Lehet hogy 2 ev mulva is fel fel tűnik majd még. Szóval nem húzhatják a sulit, a munkát hónapokig. Legalábbis remélem. Én nyelvsuliba szerettem volna jarni. Így most ez ugrott, es nagyon csalódott vagyok. Remélem májusra megnyitnak.
2020. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Vannak online nyelvsulik! Video konferencián tudsz tanulni.
2020. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy jelenleg is folyik az oktatás. És az órarend továbbra is él. Otthon tornázok a gyerek, énekel, kapja a leckét, a tanórák megtartva, szépen képesek ezt csinálni egyes sulikba. Ez is iskola!
2020. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem iskola, ez csak alibi, hogy lehessen osztályzatot adni és ne kelljen évet ismételni. Az online iskola soha nem volt es nem is lesz eletkepes. Különben már rég átáltak volna erre. (Attól függetlenül, hogy itthon erre a pedagógusok nem voltak felkészülve erre a helyzetre, és pár nap alatt kellett átálni egy olyan felületre, ami mar règóta letezik. (Google Classroom). A kormány mit sem segített a pedagógusoknak ebben, sot, meg szembe is köpte ôket avval az állítással miszerint a tanaroknak igy tobb a szabadidejuk. Ezenfelul ne is beszeljunk arrol a tobb (tiz) ezer csaladrol, ahol se laptom, se okostelefon, de talan meg internet sincs))
2020. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Online sokkal többet tanultam egyetemi éveim alatt, mint a műszaki egyetem professzoraitól, akiknek tudása elavult és nehézekesen akadozik a jelenlegi generációval való kommunikációban.

Lehet, ez általános iskolában nem működik, gimiben már 2000es években is többet lehetett tanulni internetről, mint tanároktól. Előtte a könyvtár jelentett tudást. Az első két év, amihez tanárra volt szükségem: írás olvasás, 2 számjeggyel számolás. Onnantól kB a legtöbb tanóra csak az időt vette el az információ szerzéstől és tanulástól. Integrálás, deriválás, diff egyenletek és komplex számok témakört egy hetes tavaszi szünet alatt alaposabban megtanultam, mint az egyetemenen 20 kredit alatt.


Van, akinek az online pont, hogy jobb.


Ezért teljesen életképtelennek nyilvánítani legfeljebb egyénenként lehet. Személyiség függő, kinek mi válik be.


Én jelenleg is online tanulok és rengeteg előnye van, amit meg lehet tanulni használni.

- nincs röhöghöz kötve, így időt spórol.

- adagolható, kisebb megszakításokkal lehet egyéni pomodoro ütemezést alkalmazni.

- buszon/vonaton utazva is tudok tanulni.

- sok eszközön / platformon elérhető

- visszanézhető

- költség kímélő : nem kell többször ugyan azt az előadást ugyan azokkal a klisékkel, poénokkal, magyarázatokkal, beszólásokkal, példákkal elő adni minden egyes előadáson.

Jordan B Peterson pszichológia előadás sorozatát csak ajánlani tudom! Angol alapszintű nyekvizsga után is érthető számomra. És nagyon izgalmas.

- nem csak azt tanulhatom, ami a tantervben van, hanem azt, ami érdekes.

- peer kommunikáció könnyebb

- az anyagok folyamatosan fejleszthetőek apró modulok szintjén is. Ez naprakész infót jelent.

- visszajelzések által extra infók és kiigazítások mellett azt is meg lehet tudni, melyik tananyag volt könnyen adaptálható (befogadható, felfogható), milyen szintről indul és meddig jut el, és érdemes-e végig csinálni, vagy akár részleteiben megismerni.


Hátránya is van:

- nincs személyes számonkérés

- egyéni elakadások esetén nincs azonnali válasz, ezért qna, vagy konzultáció igénye nagyobb (bár alapvető költsége kisebb, így összességében hatékonyabb és több időt ad mindenkinek)

- az egyéni törődést igénylők kezelése extra költségként jelentkezik. Mivel ezt személyesen könnyebb kezelni, hiszen ott tipikusan metakommunikációval folyik a közlés, ami képernyőn, ahol nem látszik a teljes alak, nem jön át.

- meg kell hozzá tanulni a rendszer használatát

- alap tudás nélkül nem lehet használni, így általános alsós tagozatban erős hátrányokat jelent és kell hozzá otthoni segítség, mint egy szülő, akinek az energiáját leköti, így az előnynél felsorolt költség egy ember helyett az osztály szülőinek a költségeivel többszöröződik.

- sok gagyi anyag van, mert hiányzik a valós visszajelzés, egy kurzus mennyire volt követhető és használható

- alapvető költségei vannak, mint Intentet hozzáférés és számítógép (PC, laptop, tablet, okos telefon). Ez ott, ahol a lakosság 2%a még lopja a buszmegálló padjából a fát, meg az önkormányzati lakások padlóját tüzelőnek, ez bizony fokozza a szegregációt. (ismét speciális esetekről van szó, ahol a tanulás nem mindig egy választott út)

- ÖNFEGYELMET és önszorgalmat igényel. Aki nem tudja beosztani a saját idejét, annak ez kihívást, akár akadályt is jelent. Ha nincs kedve valakinek tanulni (sok ilyen van), az online sem fog.


Egy hatalmas nagy taps jár a legjobb magyar online tanulást segítő csapatnak, a Zállatorvos YouTube csatornának! Ők érthető, könnyen felfogható, érdekes, hiteles információval látnak el minden magyar nyelvű embert! Számukra kitüntetés járna a köztársasági elnöktől.


Még több ilyet! És fellendül a e-learning Magyarországon


És kevesebb Dabcsót! (aki amúgy oktatni is tudna, de nem akar, mert kevesebb lenne a nézettsége, a plebsz helyett az értelmes emberek néznék csak és butítás helyett az ész terjednel.).

2020. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7: Posta csak jár arra, nem?
2020. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ki is lehet tolni a tanévet. Felső oktatásban simán megoldják, akkor lehet kis iskolákban is."

A felsőoktatásba felnőtt emberek járnak önszántukból, a közoktatásba viszont gyerekek kötelező jelleggel, akiket emberkínzás lenne a nyári 40 fokos melegekben a légkondicionálatlan tantermekben tanítani próbálni - ráadásul úgyse sikerülne, csak szenvedés lenne.

Szerintem már csak szeptemberben lesz suli. És szerintem még az érettségi is kérdéses, hogy meg lesz-e tartva, mert másfél hónap múlva még simán benne leszünk a járvány közepében sajnos, pedig akkor kéne kezdődniük az írásbeliknek. Járványos körülmények között szerintem felelőtlenség lenne megrendezni, ezt nem fogja vállalni senki. Mondjuk az érettségi még talán valamikor beleférne a nyár végébe, de ez a tanév már digitálisan fog lezárulni, csak szeptemberben lehet megint iskolába járni szerintem.

2020. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!