Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz az érettségivel?

Mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet tudni, de szerintetek, ésszerűen átgondolva.


Én eddig pozitívan álltam hozzá, de már látom, hogy 1 hónap alatt ez nem megy le, május elején nem fogunk tudni érettségizni. Főleg, ha a következő hetekben lesz kijárási tilalom is. Ráadásul olvastam, hogy több országban eltörlik az ottani érettségiket is. Szerintem itt is ez lesz. Bár ne lenne.


2020. márc. 24. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha az év végi jegyeket kapnánk meg,mi lenne a felvételikkel?Pontszámításnál a %-okat nézik,nem a jegyet.Én is sokat rágódok ezen és nagyon aggaszt,azt hallottam,hogy pl.Szlovákiában csak szóbelik lesznek,írásbelik nem(,és valahol olvastam,hogy ez itt is esélyes).Szóbelin is sok ember gyűlik össze,úgyhogy ezt nem igazán értem,miért jó,mármint,hogy az írásbelit eltörölték a szóbelit nem,ha itt is ez lenne nagyon elrontanám az érettségit mert egy humán tárgyból készülök emeltezni és szóban sokkal rosszabb vagyok mint írásban..és én idén tervezek egyetemre menni.A legjobb megoldás szerintem az lenne,ha eltolnák de rendesen meg lenne tartva,esetleg több napot venne igénybe és így kevesebb diák lehetne jelen.Ehhez a csak szóbeli lesz pletykához mit szóltok?Csak rám hozza rám ennyire a frászt?
2020. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 Én pont fordítva vagyok ezzel, mert én attól félek, hogy a szóbeli narad el. :D
2020. márc. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én abban reménykedek, hogy ha (csak) szóbeli lenne, akkor adnának valami könnyítést. Például én iszonyatosan izgulós vagyok, és ha ezt bevezetnék akkor esélyes, hogy angol (emelt) szóbeli részét végig pánikolnám a nyomás miatt.


Ti mit szóltok ahhoz, hogy a kormány tegnapi nyilatkozat alapján megtartaná szokott rend szerint az érettségit?

Én ezt nagyon meggondolatlan döntésnek titulálom.

Hiszen bármit is tesznek, akkor is lesz esélye (még ha pici is), hogy az oda fele úton rád ragad valami és átadod otthon.. én személy szerint nagyon félek ettől.

2020. márc. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg nem lesz megtartva a szokásos időben. Orvostanhallgató vagyok,mi sem tudjuk hogy lesz e vizsgaidőszak a megszokottak szerint. (Az pár héttel később kezdődik,mint az érettségi.)

Viszont valamilyen számonkérés lesz. Lehet online fognak titeket leszóbeliztetni vagy valamilyen tesztes írásbeli lesz. Csak pár példa az egyetemi pletykákból. Mivel az egyetemek tanévrendje is kitolódott augusztus 31.-ig,ezért simán elképzelhető hogy a közoktatásé is kifog.

2020. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy kitolhatják az érettségit, viszont mi lesz azokkal, akik külföldre jelentkeztek? Miattuk gondolom azt, hogy nem tolnak ki semmit. Hanem valami kedvezőtlen pontszámítás lesz.
2020. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
(számomra kedvezőtlen)
2020. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És vajon ha őszre átteszik amikor a pótérettségik szoktak lenni ugyanúgy tudunk idén kezdeni az egyetemen ahova felvesznek?Szerintetek esélyes lehet,hogy akkor az évkezdés is eltolódna?
2020. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem terveznek annyian külföldön tovább tanulni,mint itthon és sok helyen külön felvételi eljárás van.(pl.bécsi orvosi egyetem)

Így szerintem lesz érettségi,csak máskor és máshogy. Nem csak titeket,érettségizőket érint a járvány. Én a szaknyelvi nyelvvizsgát csináltam volna meg tavasszal. Valószínűleg csúszik ez őszre,mikor újra lesz egy csomó tárgyam.

Ebbe sajnos bele kell törődni. Tanulni kell otthon és várni,hogy mi is lesz.

2020. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én most nagyon megijedtem, mert eddig csak és kizárólag az írásbelikre készültem. De úgy látom jónak, hogy esténként 1-1 tételt kellene tantárgyanként még tanulni. :(
2020. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14:01-es ugyanez..(0:18 és 09:08-as vagyok).Nemhogy csak az írásbelire készültem eddig,de még sokkal rosszabb is vagyok szóban,mint írásban,arra egyáltalán nem készültem még..Bízom benne,hogy ilyen nem történik,hogy csak szóbeli lesz mert akkor esélyes a bukás is..😂Én készülök továbbra is az írásbelire,abból baj nem lehet úgysem,majd utána szóbelire,úgyis elfelejteném addig a tételeket mert szerintem tuti eltolják nyárra😂Sok sikert,együttérzek,menni fog,nem vehetik el tőlünk az írásbelit szóbeliért cserébe!:(
2020. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!