Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtartják az érettségit?

Megtartják az érettségit?

Figyelt kérdés

Mit tudtok/gondoltok? Lesz idén érettségi? A sulimban nem tudnak semmit.

Szerintetek megtartják csúsztatva?


2020. márc. 31. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem tud senki semmit, mivel még nincs hivatalos állásfoglalás. Elmaradni nem fog.
2020. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Azért nem tudnak semmit a sulidban, mert még a kormány sem találta ki. De sztem április közepéig el lesz döntve.

Én kizártnak tartom az eredeti májusi időpontot, de abban biztos vagyok, hogy le kell vizsgázni, hogy bizit kaphasson a diák, csak el lesznek csúsztatva az időpontok pl az őszi normál időszakra, ősszel alapból kevesebben jelentkeznek. Az egyetem miatt nem hiszem, hogy aggódni kéne még akkor sem, ha egy évet veszít az ember, mert egyrészt nem saját hibájából, másrészt ott ez senkit nem érdekel, nem néznek ki. Külföld miatt sem kell parázni, mivel jelenleg az egész világon komoly a helyzet.

2020. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Valószínűbbnek tartok egy pár hét csúszást, pl. június eleje-közepe környékén az írásbeli, utána szóbeli (ott nem fontos annyi időt hagyni elvégre a tételeket ilyenkor már ismerni kell, csak annyit, hogy az írásbelit kijavítsák a tanárok), aztán rögtön felvételi is, azt is eltolják egy pár héttel pl. augusztusra

Rosszabb esetben meg ősszel - és akkor meg februártól egyetem


Igazából az érettségire való eljutás meg az onnan hazajutás ami necces a járvány szempontjából (gyk: tömegközlekedés), mert az iskolai tantermekben éppenséggel el lehet szeparálni az embereket egymástól biztonságos távolságra...

2020. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
#, én el tudok képzelni pl a taxisoktól egy olyan felajánlást, mint amit most az eü dolgozóknak tettek :)
2020. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Ugyan már miért kellene az őszi időszakban érettségiznünk? Simán ellehetne indítani az egyetemet akár október közepén is, max 2021 nyarán is járunk... nekem már annyira mindegy.
2020. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Hat nekem nagyon nem mindegy... 2 eve erre keszulok nekem ne egy ilyen virus csessze el az almomat vagy tolja ki plusz 1evre...
2020. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
6-os, mintha azon az 1 éven múlna valami. Ha komolyak az álmaid, akkor bármikor meg tudod valósítani. Én 23 évesen szereztem egy diplomát, majd 31 évesen még egy végzettséget. Aztán külföldre költöztünk, itt 40 fölött fogok új diplomát szerezni. A férjem 36 évesen valósította meg az álmát. Egy érettségi csúszásán nem múlik semmi. legalábbis nem az életed, max. a kényelmed.
2020. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

#5, mikor szeretnél?:)

Májusban, miközben dübörög a járvány, vagy júliusban, mikorra a szakértők a tetőzést jósolják?

Ez nem kívánságműsor, ha akkor lesz biztonságos a helyzet, akkor lesz a vizsga is.

Mellesleg miért kéne októberben indulnia bármilyen egyetemi szaknak? Ha nyárra belefér az érettségi, mehet minden a rendes kerékvágásban, esetleg egy-két hetes csúszással, ha meg kitolják őszre (vagy nagyon augusztus végére kéne tenni), akkor már megvárják a normál időszakot, mert egyszerűbb (és nem azon a pár héten múlna az eredménye annak, aki becsülettel felkészült). Az egyetemi szakok pedig szintén normál időben, februárban indulnak, csak akkor olyanok is, amik rendes helyzetben nem indítanak keresztféléves évfolyamot.

2020. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

#8 pontosan, azért az egyetemek eléggé be vannak táblázva egész évre annyira, hogy olyan sokat nem lehet tologatni, majd 2021 nyarára ha nem muszáj. Vagy aki meg szeptembertől menne (másod, harmad évesek) azoknak meg be kell várniuk az érettségizőket?


Egyébként a mi egyetemünk a vizsgaidőszakot július végégig tolta ki - azzal számolva, hogy addigra már majd be lehet menni rendesen is vizsgázni, hogy ne ilyen online vizsgákkal bohóckodjunk. Ami pedig azt jelenti, hogy érettségit is lehet tartani.

2020. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: biztos vagyok benne, hogy megtartják normálisan. Járvány ide, járvány oda.. Szóval mindneki nyugodjon le... :)))
2020. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!