Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat vagy egyéb...

Szakdolgozat vagy egyéb beadandó írásakor oldalanként hány hivatkozás az ajánlott?

Figyelt kérdés

Magas minőséget feltételezve persze. Mondjuk ELTE-n vagy Corvinus-on.


Az APA-stílust használom, szerző és évszám van a folyószövegben, hátul pedig a teljes hivatkozás.



2020. ápr. 1. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Egy igenyes szakirodalmat nem lehet 4 hivatkozasbol megirni, mar ne is haragudj"


És ezek után te mondod, hogy egysíkúan látom a dolgot? Elolvastad és felfogtad amit írtam ez előző hozzászólásomban? De akkor leírom ismét, hátha újra elolvasod, és megérted:


"A kollégám, akinek összesen 4 darab hivatkozása volt, egy olyan dologgal foglalkozott a szakdolgozatában, amivel előtte a világon konkrétan kettő, azaz kettő ember foglalkozott csak: a témavezetője, illetve a témavezetőjének a régi témavezetője. Szerinted honnan fészkes fenéből kerítsen 120 hivatkozást?"


"Egy mérnöki szakon egy normális szakdolgozat arról szól, hogy egy összetett problémát te magad, a saját és tanult módszereiddel és gondolataiddal megoldasz"


Nem várom el, hogy megértsd, elvégre bölcsész vagy...


Egyébként mi azt az elvet követtük, hogy a szakirodalmi összefoglaló az a dolgozatnak kb. 1/5-át teszi ki (20%). A többi saját munka.

2020. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ez kb annyit jelentene, hogy te 4 munkat kopizol at a sajat szakdolgozatodba, amiben tenyleg 0 gondolkodas van"


Amúgy ez a mondat a csúcs a hozzászólásodban, és jelzi, hogy fel sem fogtad, amit mondtam.


Ez a 4 hivatkozás a gyakorlatban annyit jelentett, hogy a kollégám írt kb 5-10 oldalt (nem tudom a pontos számot) arról, amit előtte mások csináltak a témában, majd utána írt 40-45 oldalt arról, hogy ő mit csinált. Magyarán annak a dolgozatnak 80-90%-a teljesen saját munka, úgyhogy szégyellhetnéd magad a kijelentésedért.

2020. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolso: meg mindig nem vagyok bolcsesz, de ha az is lennek, akkor sem kezdenek el szemelyeskedni, ez csak teged minosit, ne is haragudj. Es ne vedd zokon, de nem neztem meg, hogy a BME-n milyen a szakdolgozatok felepitese, mert van jobb dolgom is. Az biztos, hogy nalunk 4 db szakirodalom edes keves, akarmilyen innovativ is a temad.
2020. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Te utaltál arra, hogy BA-t végeztél (és nem BSc-t), ebből gondoltam, hogy bölcsész vagy, vagy bölcsész jellegű szakra jártál, ahol inkább a lexikális tudáson van a lényeg. Ebből adódhat a különbség. Egy lexikális tudásra épülő szakon egyértelmű, hogy sokkal több szakirodalomra kell támaszkodni, mert nem igazán lehet gyakorlati dolgokkal foglalkozni. Elég ritka egy BA-szakon az ilyesmi.


Személyeskedni meg nem én kezdtem, te voltál az aki egyből azt írta, hogy milyen "alja" már egy 4 hivatkozásos szakdolgozat, meghogy milyen "alja" helyre jártunk.


Nem tudom, hogy tudod-e, de Nobel-díjat is adták már mindössze 4 oldalas dolgozatra. A te logikád szerint akkor az is egy "alja" mű?


Egy dolgozat értékét nem az határozza meg, hogy mekkora a terjedelme, ebből kifolyólag az sem határozhatja meg, hogy mennyi hivatkozást tartalmaz.

2020. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!