Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy dolgozod fel azt, hogy...

Hogy dolgozod fel azt, hogy egyetemen végzősként búcsú nélkül ennyi volt?

Figyelt kérdés

Mesterképzésemen most végzek, és mindenki olyan gyorsan elutazott haza, akár külföldre is mert angol nyelvű a képzés.


Én is más városban fogok ezután élni, és nagyon sajnálom, hogy úgy lett vége, hogy semmi ünnepélyesség/elköszönés nem volt. :(



2020. ápr. 8. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szomorú, és egyben érthető is, hiszen járvány van. De gondolj arra, hogy a későbbiekben szervezhetsz kisebb találkozókat az ottani ismerőseiddel. Ha pedig mindannyian vevők vagytok arra, hogy közösen ünnepeljétek meg, akkor annak sincs akadálya. Ne legyél elkeseredve. Elhiszem, hogy ez most nehéz neked, és másoknak is, de később jobb lesz, ezt garantálom.
2020. ápr. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Azért az egyetem más, ott októberben is össze tudtok jönni szétinni magatokat egy romkocsmában - sarkítva persze.


Sokkal nagyobb törés éri a középiskolásokat, akiknek tényleg elmarad az elengedési folyamat, szétszedték őket és nincs elengedő szakasz, nincs búcsúzás, nincs együtt megélés, nincs ballagás stb...

2020. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Remélem emiatt nem fogsz azért eret vágni. Annak örülj, hogy diplomát kapsz egyáltalán. Jönnek ennél szigorúbb idők is még.
2020. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
4-es, ez komoly probléma, főleg gimiseknél lelki válságot is okozhat. Az el nem engedés, a lezáratlanság érzése sok diáknak okozhat szorongást. Ez nem vicc!
2020. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az nem érti ezt aki nem járt sose suliba, vagy nem tapasztalt hasonló elengedési folyamatot


Nem tudunk összejönni októberben, mert sok a külföldi. Más-más országokba mentek haza. Én is lehet, hogy külföldön folytatom.

2020. ápr. 8. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Bár én BA-n végzek, de egyáltalán nem hiányzik ez a lezárás. Nekem pont elég volt amit kaptam...

Gondolom jó társaság hiányában ez normális érzés is. Egy igaz barátom lett, akivel ugyan úgy tartom a kapcsolatot mint eddig. A többiek nem érdekelnek igazán

2020. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem ez az utolsó évem, mégis hiányzik az egyetem és a barátaim is. Gimiben nem volt kb. egy sem, így nekem ez új helyzet volt, nehéz volt a kezdet, de megkedveltem őket. Maradj kutatni, arra bármikor jelentkezhetsz még az életed bármelyik szakaszában. Nincs közös csoportotok? Vagy legalább a közelebbi szaktársakkal, tanárokkal?
2020. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!