Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (nem hivatalos) Csak írásbeli...

(nem hivatalos) Csak írásbeli érettségi idén. Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?

Figyelt kérdés

Nyilván aki benne van a szituációba, tudja, hogy múlt hét elején akarták volna kihirdetni ezt az információt. Majd tolták "legkésőbb húsvétig". Ma bejelentette a Köznevelésért felelős államtitkár úr, hogy jövő szerdára biztos lesz a döntés.

Én és az osztálytársaim már idegbetegek vagyunk. Na, mindegy.

Ma elcsiripelt a kismadár egy olyan információt, hogy valószínűleg csak írásbeli lesz a megszokott időben.


Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Mit gondoltok róla?


Én például kollégista voltam, 4 átszállás lenne tömegközlekedéssel, hogy bejussak az iskolába, a fővároson át. Habár nekem jó lenne hogy csak írásbeli van, de ha esetleg fertőző vagyok nem szeretném átvinni a városon, vagy elkapni és hazavinni. Csak tömegközlekedéssel lenne megoldható, és van orvos a családban, aki foglalkozik koronás betegekkel, leveszi a tesztjüket.


2020. ápr. 9. 17:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként szívesen meghallgatnék nem csak végzős válaszolókat, akik nem követlenül érintettek a témában.
2020. ápr. 9. 17:46
 2/6 anonim ***** válasza:

A szóbeli úgyis csak arról szól hogy be tudsz-e magolni 100-140 tételt és szimpatikus vagy a vizsgáztatónak

Az írásbeli objektívebb képet ad.

2020. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokan úgy gondolják, hogy nekik a szóbeli lenne a könnyebb. Lehet, hogy a szóbeli tételeket is írásban kellene kidolgozni.
2020. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emelt töriznék idén és nem túlzottan örülök.

Egyrészt mert a szóbeli teljesítményem jobb szokott lenni, másrészt ez így nem fair.

Aki pl októberben/előző évben vizsgázott, az máris előnnyel indul velem szemben a felvételinél.

Mivel emeltezek ezért a helyi suliban vizsgáznék, szóval engem a tömegközlekedés nem érint, nem lakom messze szerencsére a sulitól. De teljessen megtudom érteni azokat akiknek tömegközlekedniük kell :(

2020. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Más meg írásban jobb. Én a fél karomat odaadtam volna ha írásban tudtam volna leérettségizni. Most is bár lehetne írásban vagy online záróvizsgázni.
2020. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan már régen érettségiztem, de azért kíváncsi vagyok erre az egészre.

Szerintem az nem túl jó, hogy a sok diák útra kell és minden tömegközlekedésen át eljut a suliba. Addig bármit összeszedhet vagy ha lappang benne, akkor fertőz. Aztán azt írják hogy kellő távolságot tartva fognak vizsgázni. De hát ha ott vagy az 1 hónapja nem látott osztálytársakkal, barátokkal, akkor már beszélgettek kicsit és máris ott a bandázás. Mert nem hinném, hogy rendőr ott fog állni a nyakatokba és megbüntet, ha hozzá szólsz a legjobb barátodhoz.


A szóbeli még kivitelezhető lenne online, kamerán keresztül. De mi bizonyítja, hogy esetleg nem használ segítséget? Mert kidolgozási idő kell. Ha a kihúzott tétel után azonnal kellett volna mondanom a tételt, tuti instant blokkolás lett volna.


Az érettségi elmaradása se fer. Akkor se ha halasztani kell egy évet aki nem akar tovább tanulni, akkor se ha az év végi jegyeket nézik.


Sajnos egyik lehetőség se túl jó. De kívánok nektek kitartást. Nem irigyellek titeket.

2020. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!