Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben mit tehetek?...

Ebben az esetben mit tehetek? (önköltséges képzésben fizetési kötelezettség)

Figyelt kérdés

Beiratkoztam egy képzésre, de végül nem jártam be, és nem sikerült a tárgyfelvétel sem. 1-2 tárgyat vettem csak fel, de azokat se teljesítettem. Bár önköltségesre mentem, még év elején elmondták, hogy aki még az első félévben otthagyja, annak nem kell kifizetnie.


Mivel nem úgy alakultak a dolgaim, ahogy terveztem, úgy voltam vele, hogy akkor be se fizetem a képzési díjat, és a rendszer majd kidob magától. A második félévre már be se jelentkeztem. Most értesítést kaptam, hogy fizessem vissza az első félévet. De én meg úgy tudtam, hogy ha nem teljesítem a tárgyakat, és nem fizetem be a képzési díjat, akkor simán kidob a rendszer, és az olyan, mintha magamtól kijelentkeztem volna, ezért nem is foglalkoztam vele.


Most kicsit szorongok emiatt, mert nagyon nehezen tudnám most ezt az összeget visszafizetni, és eddig abban a hitben voltam, hogy nem is fog kelleni. Volt már valaki ilyen helyzetben?


2020. ápr. 12. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, mi áll a tanulmanyi szerzödésben!
2020. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben igen, be kell fizetned a tandíjat. Ez befizetés, nem visszafizetés! Tartozol az egyetemnek, függetlenül attól, hogy 1 tárgyat vettél-e fel vagy 10-et.


Az, hogy nem kell visszafizetni arra vonatkozik, hogy ha állami támogatort vagy és egy félév után kiiratkozol, akkor nem kell azt az egy félévnyi támogatást visszafizetni.


Annak pedig nézzél utána, hogy most mi a helyzet a féléveddel, mert olyan nincs, hogy nem jelentkezel be, vagy aktív vagy passzív státuszban tudsz lenni. Alapértelmezetten a legtöbb helyen aktívra tesznek, a passzívra külön kell kérvényt beadni. Ha most ez a félév mégis aktív, akkor baromi gyorsan intézni kell a kiiratkozást vagy passzíválást, mert április 15 után nem módosíthat az egyetem a státuszodon!

2020. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor láttad, hogy nem fog úgy alakulni a dolog, miért nem konzultáltál a sulival? Ez nem így megy.

Ne haragudj, de meg is érdemled. Azért, mert mondanak valamit, utána se nézel, kérdezel, hanem majd megoldódik, meg mintha ott se lennék? A tantárgyakat felvetted, hiába nem teljesítetted, a rendszerben benne voltál, mint aktív hallgató a félévre. Ha leadtad volna az órákat, akkor nem lennél sehol sem jegyezve szerintem. De lehet akkoris, mert nben kiíratkoztál, hanem csak nem vették fel tárgyat, szerintem csak ilyenkor tesznek át passzívra.

2020. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy a #2-es írja. Ez nem visszafizetés. Persze, hogy be kell fizetned, hiszen be voltál iratkozva -az más téma, hogy nem teljesítettél semmit-, és ezzel foglaltad a helyet más elől. Nem engedheti meg magának az egyetem, hogy 2-300.000res kiesése legyen azért, mert te hittél dolgokat.


Nem is értem, hogy kezdhettél bele úgy egy egyetembe, hogy fogalmad sincs a működéséről...

2020. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Fizetned kell, mint a katonatiszt! Nem teljesítesz, szrsz az egészre és még lógni is akartál, hogy majd kidobnak?
2020. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akartam lógni. Elkezdtem, jártam, de nem tudtam eldönteni, hogy akarom-e, meg fogom-e bírni, nem voltak letisztázva a terveim. Kiiratkozni sem mertem, mert attól féltem, hogy esetleg megbánom, ha mégis folytatni akarnám.
2020. ápr. 13. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!